مهارت‌های ضروری نویسنده وردپرس

۶ مهارت ضروری نویسنده وردپرس

خب قبل از اینکه بیشتر به این مقاله بپردازیم، احساس می کنم که ابتدا باید تعاریف و توضیحات اساسی را در اختیار شما قرار دهم. نوشتن محتوای وردپرس چیست و نویسندگان محتوای وردپرس چه می کنند؟

نوشتن محتوای وردپرس، فرآیند ایجاد تعامل و تولید محتوای مرتبط با وردپرس است که میتواند در اینترنت مورد استفاده قرار بگیرد. توضیح کار یک نویسنده محتوا به طور کلی کار نسبتا سختی است. اما نویسنده محتوای وردپرس، مقاله، پست وبلاگی و هر فرم دیگری از محتوای نوشتاری برای وبسایت‌ها تولید می‌کند.

فرقی نمیکند فریلنسر باشد یا کارمند ثابت؛ یک نویسنده محتوای وردپرس ترکیبی از یک پژوهشگر، نویسنده، ویراستار، طراح و همچنین یک متخصص سئو است. خب کلاه خودتان را قاضی کنید ببینید چقدر انرژی و توانایی لازم است تا بتوانید یک تولید کننده محتوای موفق شوید؟

در حالی که برخی از نویسندگان محتوا می توانند درآمد زیادی کسب کنند و زندگی مرفه خود را فقط با کار در خانه بگذارنند، برخی دیگر باید برای برقراری ارتباط و تلاش برای کسب نیمی از درآمد خود تلاش کنند.

چه عواملی باعث ایجاد این شکاف بزرگ می شود؟ یک کلمه: مهارت. اینکه همه ما برای تبدیل شدن به یک نویسنده عالی در زمینه وردپرس، نیاز به مجموعه ای از مهارت‌ها داریم، به همین دلیل است که من در حال نوشتن این مقاله هستم و معتقدم که دلیل بودن شما در اینجا هم دقیقا همین است.

این ۶ قانون به راحتی قابل رعایت است، فقط کافی است از اینکه به اندازه کافی اشتیاق به نویسنده محتوای موفق وردپرس شدن را دارید، مطمئن باشید.

اگر مطمئن هستید می‌توانید به راحتی همه موارد زیر را به خاطر بسپارید.

 • قبل از نوشتن تحقیق کنید.
 • هنگام تصمیم گیری در مورد موضوعات حساس و انتخابی عمل کنید.
 • سبک نوشتاری متنوع داشته باشید.
 • به یاد داشته باشید که دقت را در اولویت اول قرار دهید.
 • وقت خود را موثر مدیریت کنید.

در زمینه‌های SEO ، HTML ، CSS و WordPress دانش نسبی کسب کنید.

اکنون زمان آن رسیده است که بفهمیم چرا این مهارت ها مهم هستند و برای دستیابی به تک تک آنها چه کارهایی باید انجام دهید!

۱٫ قبل از نوشتن تحقیق کنید

باور کنید یا نه، یک ذهن کنجکاو به شما خیلی کمک می‌کند! به شما کمک میکند تا نه تنها به عنوان یک نویسنده وردپرس، بلکه نویسنده هر چیزی، موفق عمل کنید. ما به خوبی می‌دانیم که اینترنت منابع فراوانی از اطلاعات را در اختیار ما قرار می‌دهد. و این شغل ماست که از این منابع استفاده کنیم.

بنابراین، هرگز و هرگز از جستجوی ایده‌های جدید و بهتر دست نکشید! با این کار نه تنها ایده‌های مقالات شما متنوع‌تر خواهد شد، بلکه محتوای آن نیز غنی‌تر می‌شود و بهبود می‌یابد.

پیشنهاد من در این مورد چیست؟ خب وقتی که شما موضوعی به نظرتان رسید، فوراً شروع به نوشتن نکنید. در عوض ببینید بقیه نویسندگان راجع به این موضوع چه گفته‌اند؛ سپس ایده‌های خود را توسعه دهید. به پست وبلاگی خود رفرنس صفحات وب برای توضیحات و اطلاعات بیشتر، اضافه کنید.

هر آن چه را که در طول جستجوهای خود و فرآیند ایده‌یابی یافتید، یادداشت کنید. چرا که ممکن است آنها را به سادگی فراموش کنید!

 

۲٫ هنگام تصمیم گیری در مورد موضوعات حساس و انتخابی عمل کنید

آیا تاکنون کلمه “ایده پردازی” به گوشتان خورده است؟

به بیان ساده‌تر “ایده پردازی” فرآیند فهم یک موضوع است، سپس عنوان آن و جنبه‌هایی از آن که میشود راجع به آن نوشت. در بازاریابی، “ایده پردازی” معمولاً توسط یک تیم حرفه‌ای اجرا می شود، به همین دلیل جای تعجب ندارد که شرکت های بزرگ رسانه همیشه عناوین مؤثر داشته باشند!

با این حال، شما به عنوان یک نویسنده محتوای وردپرس، به احتمال زیاد خودتان این کار را انجام می‌دهید. بنابراین ، بد نیست بدانید که چگونه این متخصصان ایده های خود را تولید می کنند، درسته؟

خوب توجه کنید که جواب سوال بالا را میخواهم بگویم:

مخاطبان خود را بشناسید

به من بگویید برای چه کسی می‌نویسید. برای خودتان؟ یا برای شرکتتان؟ اگر جوابتان مثبت است؛ بدانید و آگاه باشید که شما دارید برای خوانندگان خود می‌نویسید. طبق چیزی که آنها میخوانند بخوانند، بنویسید. نه طبق چیزی که خودتان دلتان می‌خواهد در موردش قلم‌فرسایی کنید.

کمی جستجو و اکتشاف کنید

شاید دلتان بخواهد بدانید که آیا کلمات کلیدی مرتبط با موضوعات شما چه هستند و نوشتن درباره کدام لیست از کلمات کلیدی، نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت؟

برای مثال، نوشتن پست‌های وبلاگی آموزشی که با کلمه “چطور” شروع میشوند، این روزها بسیار محبوب است. حالا چطور میتوان فهمید که در مورد چه چیزهایی باید بنویسیم؟ از سایت Buzzsumo استفاده کن دوست عزیز.

خود را برای رقابت آماده کنیدتوصیه میکنم به موضوعاتی که دیگران در وبلاگ‌ها پست کرده‌اند نگاهی بیندازید و ببینید مردم راجع به آنها چه میگویند. این کار شانس دیده شدن پستهای شما را بیشتر می‌کند.

۳٫ سبک نوشتاری متنوع داشته باشید

برای پیشرفت در نویسندگی، باید انعطاف پذیری را یاد بگیرید. پس از تسلط بر هنر تطبیق خود با سبک‌های مختلف نوشتن، می‌توانید با هر محتوای مرتبط با وردپرس معجزه کنید!

نوشتن مقاله‌ای درباره تم‌های مختلف وردپرس با مقاله‌ای در مورد ترفندهای فلان موضوع متفاوت است. همچنین نوشتن اخبار که سبکی رسمی با پاراگراف‌های کوتاه دارد با نوشتن پست وبلاگی که شخصیتر و بدون چهارچوب نوشته می‌شود، فرق دارد.

عدم انعطاف پذیری در سبک های نوشتن بیشتر از آنچه فکر می کنید به عنوان نویسنده محتوای وردپرس به حرفه شما آسیب می رساند. بنابراین من پیشنهاد می کنم بلافاصله تمرین این مهارت را شروع کنید!

۴٫ به یاد داشته باشید که دقت را در اولویت اول قرار دهید

دقت در ساخت نام تجاری شما نقش اساسی دارد! تصور کنید که اگر مشتریان متوجه شوند که شما یک جمله را اشتباه می گویید یا اطلاعات غلط به آنها ارائه می دهید، چه اتفاقی می افتد؟ آیا آنها خوانندگان وفادار شما خواهند ماند؟ نه، من حدس میزنم به همین دلیل است که معتقدم قانون طلایی برای یک نویسنده محتوای وردپرس این است که همیشه حقیقت را بگوید! مهم نیست که مقالات شما چقدر خوب نوشته شده و آموزنده باشد، اگر کسی به شما اعتماد نداشته باشد، آن را نمیخوانند.

بنابراین به یاد داشته باشید از هرگونه تنش و اغراق بپرهیزید، زیرا به رغم آنچه فکر می‌کنید، هیچ کمکی به بیشتر دیده شدن پستتان نمی‌کنند. همچنین لینکدهی به صفحاتی که از اطلاعات آنها استفاده می‌کنید ضروری است.
با این کار، مطالب شما تبدیل به منبعی ارزشمند برای خوانندگان می‌شوند. آنها هر زمانی که نیاز به خواندن اخبار جدید داشته باشند، به مقالات شما سر میزنند.

۵٫ وقت خود را موثر مدیریت کنید

اگر حتی نمی‌توانید زمان خود را به درستی مدیریت کنید، چطور از خود توقع پولدار شدن دارید؟ سرعت یکی از دلایل موفقیت نویسندگان محتوای وردپرس است. «اما چطوری میتونم زمانم رو به درستی مدیریت کنم و مقالاتم رو سریع بنویسم؟»

 • من به سوالات شما جواب میدم. مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید و کم کم خواهید دید که چقدر در مدیریت زمان پیشرفت کرده‌اید:
 • یک تقویم محتوایی بسازید.
 • برای مقالاتتان ددلاین داشته باشید.
 • کاملاً ساختارمند بنویسید.
 • جلوی حواس پرتی‌ها را بگیرید. (به عنوان مثال فیس بوک، تلویزیون یا موبایل)
 • آن را فقط بعد از اتمام بررسی کنید.

۶٫ در زمینه‌های HTML ، CSS و WordPress دانش نسبی کسب کنید

غر نزنید! منظورم از دانش نسبی، صرفا چیزهای اساسی و اولیه است. چرا باید راجع به این چیزها بدانید؟ مثلا اینکه تم‌های وردپرس سطوح مختلفی از عملکردهای خودکار را دارند و بعضی اوقات شما تنها کسی هستید که می توانید متن را با کار با زبانه متن/HTML ظاهر کنید.

یادگیری برخی از کدها در رفع مشکلات فاصله یا تزئین زیر عنوان مفید خواهد بود. دانستن دانش SEO نیز ضروری است؛ زیرا الگوریتم های موتور جستجوی گوگل به طور مرتب خود را تغییر می‌دهند و ما نویسندگان باید با آنها همگام باشیم.

منبع: WP Newsify

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید