5 مشکل فریلنسری و راهکارهای مقابله با آن

  1. خانه
  2. کسب و کار
  3. جزئیات نویسنده
۵ مشکل اساسی فریلنسرها در ایران و راهکارهای مقابله با آن ها

از مشتریانی که ادعا دارند، کار شما را از خودتان بهتر میدانند، ناامید و کلافه اید؟ یا بدتر از آن با مشتریانی کار کرده اید که پرداخت هزینه را بعد از اتمام پروژه هم به تعویق می اندازند؟

فریلنسینگ با چالش های جدیدی همراه است که به عنوان یک کارمند ثابت به آن ها برنخورده بوده اید. در ادامه به معرفی مشکلات فریلنسری و راهکارهای رفع آن پرداخته ایم.

۱٫ درخواست های مبهم

همه فریلنسرها در طول دوره فریلنسری خود با مشتریانی برخورد داشته اند که نمی دانستند از یک پروژه دقیقا چه چیزی می خواهند، خواسته خود را نمی توانند واضح توضیح دهند و امیدوارند شما بتوانید نیازها و اهدافشان را کشف کنید!

شاید هم نمی خواهند با توضیح دقیق نیاز خود، در کار شما دخالت کرده باشند.

حالا فرقی نمیکند طراحی لوگو می کنید یا پست وبلاگی می نویسید، شما به عنوان یک فریلنسر باید از مشکلات پیشگیری کنید.

قبل از شروع پروژه با هر مشتری، خواسته ها و انتظارات خود را صریحا بیان کند. هر زمانی که شک داشتید، در قرارداد موارد این چنینی را قید کنید.

۲٫ مشتریانی که زیاد دخالت میکنند

فریلنسر

شما به عنوان یک فریلنسر، دوست دارید که مشتریانتان بدانند که دقیقا دنبال چه چیزی هستند اما این به معنای دخالت و نظارت دائم کارفرما بر کار شما نیست.

شما مجبور به تحمل این طیف از مشتریان نیستید.

کار کردن با کارفرماهایی که عادت به این کار دارند، باعث اضطراب، تنش و ناامیدی فریلنسرها میشوند. برای به حداقل رساندن این مسئله، سعی کنید از روز اول محدودیت هایی را با مشتری تنظیم کنید.

اگر عادت به پاسخگویی پیام های کاری در نیمه شب دارید؛ قطع این روند برای شما بسیار دشوار خواهد بود!

۳٫ مشتریان غیرقابل اعتماد

نیمه خالی لیوان برای کار فریلنسر و منعطف، کنار آمدن با حجم نامشخصی از کار کردن است.

اگر در اردیبهشت ماه، کلی پروژه داشته اید و جیب شما پر پول شده بوده است، ضامنی بر تکرار آن در تیر ماه نیست.

حتما تجربه کار با مشتریان غیرقابل را اعتماد داشته اید. هنگامی که شما دائم قول تحویل کار را میدهید ولی چیزی تحویل نمیدهید، مشتری بسیار ناامید میشود. عکس این موضوع هم بسیار صادق است.

کارفرمایی که همیشه به فریلنسر قول پروژه های جدید میدهد اما در واقعیت این اتفاق نمی افتد. برای پیشگیری از این مشکلات میتوانید انتظارات خود را شفافانه از کارفرما بخواهید.

البته پیش از شروع کار. قاعدتا نمیتوانید از مشتری قول پروژه های بیشتر بگیرید؛ اما میتوانید در صورت درخواست کار اضافی و عجله ای، هزینه اضافی برای او در نظر بگیرید.

کار کردن با مشتری های متنوع هم به نفع شماست. با این کار، در صورت غیب شدن یک مشتری ثابت از روی کره زمین، در فقر مطلق به سر نخواهید برد.

۴٫ ارتباطات ضعیف

اگر مشتری شما نمی تواند یا نمی خواهد با شما ارتباط برقرار کند، کار برای شما بسیار سخت می شود.

این موضوع در شرکت هایی که عادت به کار کردن با فریلنسرها ندارند بیشتر متداول است. آنها اغلب فراموش میکنند که شما در جلسات حضور ندارید و از تغییرات جدید باخیر نیستید.

برای جلوگیری از مشکلات این دست از مشکلات فریلنسری، انتظارات و خواسته‎های خود را قبل از شروع کار با کارفرما تنظیم کنید.

برای خواندن مقاله مرتبط در مورد روش های بهبود ارتباطات کلیک کنید.

۵٫ دستمزد پایین و عدم پرداخت پول

تقریبا تمامی فریلنسرها با این مشکل مواجه شده اند. دست فریلنسر عملا به هیچ جایی هم بند نیست. کارفرما پروژه را سفارش می دهد و شما کار را انجام می دهید. ولی هنگام تحویل پروژه ناگهان غیبش می زند. حالا شما می‌مانید با کار انجام شده ای که مخصوص آن مشتری است و کاری هم نمیشود با ان انجام داد.

بعضی ها برای رفع این دست از مشکلات فریلنسری قبل از شروع کار درصدی از مبلغ کل را از مشتری دریافت می کنند. ولی این راه کار هم برای یک فریلنسر زیاد جوابگو نیست. برای کاهش این مشکل، همیشه قیمت های خود را در وبسایت یا اکانت اینستاگرام خود درج کنید و بالاترین پیشنهاد را قبول کنید.

 

 

سمانه بقائی

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۳

دیدگاه خود را بنویسید