کسب درآمد آنلاین از چیزی که فکر میکنید آسانتر است!

کسب درآمد آنلاین از آنچه فکر می کنید آسان تر است چرا؟

۲ راز ساده کسب درآمد آنلاین که هیچ کس به شما نمی گوید

بسیاری از افراد دوست دارند مقاله هایی مانند “چگونه می توان ۵ میلیون تومان در هر ماه درآمد آنلاین کسب کرد” یا “این ترفند شما را به یک میلیونر دیجیتال تبدیل میکند!”را بنویسند.

با این حال مقاله ‎هایی از این قبیل نکته مهمی را فراموش میک نند. این نکته که به جای اینکه برای ساختن هزار یا یک میلیون دلار تمرکز کنید، باید صرفاً روی شروع کار متمرکز شوید!

همانطور که کریس گیلبو در کتاب خود “هنر عدم انطباق” می نویسد:
“اگر می توانید راهی برای ایجاد ۱۰۰۰ دلار در ماه خود پیدا کنید، معمولاً میتوانید راهی برای درآمد ۵۰۰۰ دلار پیدا کنید.”

در واقع، مهمتر از ساخت ۱۰۰۰ دلار یا ۵ میلیون تومان، ساخت دلار یا تومان اول شما است. این یعنی ایجاد یک راه باریکه و شروع کردن.

وقتی ایده های خود را، هر چند کوچک، به مرحله عمل رساندید، بقیه کارها خیلی راحت تر می شوند. خب با همه چیزهایی که گفتم در ادامه مقاله چگونگی کسب درآمد آنلاین را به شما یاد میدهیم.

آنلاین

اول اینکه:

بر ایجاد یک محصول فقط برای یک شخص تمرکز کنید.

“خلق چیزی که هم مهم باشد و هم همه را راضی کند، غیرممکن است.” -سث گودین

فیسبوک را که همه ایرانیان میشناسند و نیازی به معرفی ندارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید فیسبوک در ابتدا صرفا به عنوان بستری برای اتصال دانشجویان دانشگاه هاروارد با یکدیگر طراحی شد و شروع به کار کرد.

در واقع، برنامه اولیه زاکربرگ ایجاد محصولی نبود که بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال را به خود جلب کند! بلکه این بود که کاری کند تا تمام همکلاسی هایش در آن ثبت نام نام کنند.

حالا همه میدانیم فیسبوک به کجا رسیده!

آنلاین

میلچیمپ یک سرویس ایمیل مارکتینگ است که از سال ۲۰۰۱ تا به حال به جای کاربرانش در ماه ۱۰ میلیارد ایمیل ارسال می‌کند. یعنی میلچیمپ امکان ارسال ایمیل‌های تجاری، پیغام‌های خودکار و کمپین‌های هدفدار را فراهم می‌کند.

امروز بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر دنیا از خدماتش استفاده می‌کنند.

البته میلچیمپ از ابتدا میلچیمپ نبود و فقط یک آژانس طراحب وب بود که اسم آن هم حتی میلچیمپ نبود!
این سامانه که از سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده، در واقع پروژه فرعی استارتاپی بوده که بودجه آن از محل تعداد زیادی از مشاغل توسعه وب تامین شد.

به گفتۀ بن چستنات، یکی از مؤسسان و مدیر عامل میلچیمپ، وقتی اولین بار ایدۀ میلچیمپ به ذهن‌شان رسیده در آژانس طراحی وب خود مشتریان زیادی داشتند که نمی‌توانستند ایمیل‌های خبرنامه بفرستندو این کار را با نرم‌افزارهای بزرگ، سنگین و هزینه‌بر انجام می‌دادند.

آن‌ها یک سری کد به عنوان نمونۀ اولیه از پروژۀ به انجام نرسیده‌ای در دست داشتند و همان کدها را مورد بازبینی قرار دادند تا بتوانند اپلیکیشن خبرنامۀ ایمیلی برای مشتریان خود تولید کنند.

سال ۲۰۰۵، دیدند که سودآوری و تجارت آن اپلیکیشن برای ارسال ایمیل و خبرنامه خیلی بیشتر از آژانس طراحی وبسایت‌شان است برای همین تصمیم گرفتند اپلیکیشن را سامان‌دهی کنند و به عنوان کسب‌وکاری جدی روی آن سرمایه‌گذاری کنند. دو سال بعد، یعنی سال ۲۰۰۷، شرکت تولیدی محصول آنها به عنوان میلچیمپ شروع به کار کرد.

اکنون Mailchimp یک خبرنامه نامه الکترونیکی با ارزش بیش از ۴ میلیارد دلار است!

آنلاین

خب درسی که از این داستان ها میگیرید چیست؟

درس این است که:

روی ایجاد محصولی تمرکز کنید که پشت یک گروه کوچک از مردم را بخاراند، و اگر واقعاً ارزش نگهداری داشته باشد افراد بیشتری به دنبالش خواهند آمد و میتوانید از این راه کسب درآمد آنلاین کنید.

به عنوان مثال، من مقالات خود را برای شخصی که ۲ سال پیش بودم می نویسم.
کسی که به بازی های ویدئویی و اینستاگرام اعتیاد داشت، هیچ هدف واقعی در زندگی نداشت و نیاز به اندکی امید و دلگرمی داشت.

اگر نتایج مورد نظر خود را نمیبینید، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال مخاطب متفاوت و کوچک تری باشید. با این حال، داشتن یک چشم انداز بلند مدت را هیچ گاه فراموش نکنید دوستان.

برای خواندن بیشتر در مورد کسب درآمد آنلاین کلیک کنید.

دوم اینکه:

زمان زیادی قبل از رسیدن به جایی که میخواهید برسید، بدانید که کجا می روید.

“قبل از رسیدن به یک هدف، کوه یا دو نفر دیگر را در ذهن داشته باشید.” -بنجامین P. هاردی

پیتر تیل در کتاب خود، صفر تا یک، توضیح داده است که وقتی Yahoo! در ژوئیه ۲۰۰۶ پیشنهاد کرد که فیس بوک را با قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری کند، مارک زوکربرگ صاحب فیسبوک حتی به این پیشنهاد فکر هم نکرد!

از این رو ، پیتر تیل در ادامه نوشت:

“مارک دید که کمپانی را میتواند به کجا برساند ولی یاهو ندید. کسب و کاری با برنامه بیزنس خوب، در دنیایی که مردم آینده را در نظر نگیرند، همیشه دست کم گرفته میشود. ”

در واقع، مهم نیست که شما در حال حاضر کجا هستید. مهم نیست که در حال حاضر کسب و کار شما چقدر خوب یا بد است، باید بینش یا ویژن و آینده نگری برای چیزی بیشتر از آن داشته باشید.

باید با ذهن و قلب خود ببینید که کجا میخواهید بروید و سپس در راستای رسیدن به آن در اینجا و در زمان حال به سمت آن پیش بروید.

از این رو، توصیه مکرر من این است که “بزرگ فکر کنید، کوچک بروید.” با یک دید دیوانه کننده شروع کنید که کی هستید و کجا میخواهید باشید، و سپس اعمال خود را به واقعیت بازگردانید.

این گام های کوچک و پی در پی است که منجر به موفقیت بزرگ میشود.

آنلاین

در نتیجه

“بیشتر مردم ترجیح می دهند هر شب یک میلیون دلار در سر خود درآمد داشته باشند تا اینکه هر روز خودشان ۱۰۰ دلار پول نقد درآورند.” -جورج هوراس لوریمر

اکثر مردم به خواندن چگونگی تهیه هزار یا یک میلیون دلار درآمد اینترنتی ادامه میدهند و سپس به این فکر میکنند که چرا به جایی نمیرسند؟!

با این حال، راه حل ساده است: مراحل را کوچکتر کنید!

برایان تریسی میگوید:

“، می توانید به هر هدفی برسید، اگر آن را در قسمت های کوچک خرد کنید.”

در واقع، این نباید به معنای ساخت ۵ یا ۱۰ میلیون تومان در ماه باشد، بلکه اولین تومان شما باشد. و تومان بعدی و تومان بعد از آن..هر موفقیت به موفقیت بعدی منتهی میشود.

به‌طور طبیعی همه‌ی ما ترجیح می‌دهیم کاری را که دوست داریم، انجام بدهیم و کسب درآمد ازآن رؤیای بسیاری از ماست. با این حال بیشتر آدم‌ها به دلایل مختلف نمی‌توانند این رؤیا را عملی کنند.

همیشه میگویند به هوا فرستادن موشک از زمین سخت ترین قسمت است و درآمدزایی آنلاین نیز دقیقا همین است!

هنگامی که ایده های شما شروع به هوا رفتن کنند، دیگر هیچ چیز غیرممکن نمیشود.

اگه این مطلب برای شما مفید بوده، خواندن نظرات شما باعث خوشحالی ماست!

عادله موسوی راد

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵

دیدگاه خود را بنویسید