کار در خانه و یا دفتر کار؟

  1. خانه
  2. کسب و کار
  3. جزئیات نویسنده
کار در خانه و یا دفتر کار؟

یکی از بزرگ ترین مزیت های فریلنسینگ (Freelancing)، کار در خانه است. با رفت و آمدها و ساعت های اوج ترافیک خداحافظی کنید و به لباس خواب خود، خوابیدن تا وسط روز و تمام وسایل رفاهی دیگر در خانه خوشامد بگویید. برای اولین بار با کار در خانه، احساس راحتی را در یک روز کاری با لباس زیر ممکن سازید. در پایان روز برخی اشکالاتی تند و زننده کشف می شوند که  تا به حال هرگز به آن فکر نکرده اید. کار در خانه واقعا خوب است اما سعی کنید که کمی کار را از زندگی و خانه ای که در آن زندگی می کنید جدا سازید کنید.

مشکلاتی که ممکن است با کار در خانه به وجود آید :

 

جدایی بین زندگی و کار وجود ندارد

کار

بزرگترین مشکل کار کردن در خانه این است که تفکیک بین کار و بقیه زندگی بسیار کوچکتر می شود. جملات “در حال حاضر من در محل کار هستم ، در فشار کاری هستم ، سرم شلوغ است، در حال حاضر در خانه هستم، در حال استراحت هستم” دیگر وجود نخواهند داشت.  این بدان معنی است که به جای تعطیل کردن کار در شب، شما همچنین احساس می کنید که برخی از کارها وجود دارند که باید به جای استراحت در شب در خانه انجام دهید. یا به جای بیدار شدن در آخر هفته و احساس اینکه در مرخصی هستید،  احساس می کنید کنید که در محل کار خود هستید و باید در آن روز کار کنید.

 

ساعت های غیر معمول

کار

هیچ چیز عجیب و غریب تر از کار کردن در خانه در هر ساعتی از شبانه روز نیست.  زمانی که شما در یک ساعت مناسب و معقول بیدار می شوید، یک روز عادی کاری را شروع می کنید و سپس شب کار را تعطیل می کنید، به طور ناگهانی احساس می کنید که باید تا اواخر شب کار کنید، صبح کار را تعطیل کنید و حتی در روزهای آخر هفته و تعطیلات به همین ترتیب کار کنید. در برخی از مواقع این کاملا خوب است، اما گاهی اوقات تعطیلات آخر هفته می تواند تعطیلات آخر هفته خوبی برای شما باشد و یا شب ها را به استراحت بپردازیدو برای خود داشته باشد.

 

همیشه در یک نقطه هستید

کار

و بالاخره اگر شما زیاد اهل بیرون رفتن از خانه باشد، یک مشکل عمده این است که شما همیشه در یک محل خواهید بود. همیشه در یک محل از خواب بیدار می شوید، تمام طول روز را در همان نقطه سپری می کنید، و حتی تمام شب را همانجا قرار خواهید داشت. در واقع این شرایط کمی مثل این است که در زندان قرار دارید.

 

این سه جنبه منفی می تواند برای شما بسیار حاد باشد. بنابراین متوجه شدیم کار در خانه علاوه بر این که مزیت هایی دارد، می تواند مشکلات را نیز بوجود آورد.

admin

نویسنده از: ۱۳۹۸-۰۷-۱۸