چطور صبح خود را درست شروع کنیم؟

چگونه صبح خود را درست شروع کنیم؟

هر کس حداقل یک بار در طول زندگی خود روز بدی داشته است.

کارشناسان معتقدند که روزهای بد بیشتر توسط صبح های بد شروع میشوند. اگر نتوانید صبح خود را درست شروع کنید، ممکن است تمام روز شما تباه شود. به همین دلیل است که عادت های صبح در زندگی همه بسیار مهم است.

ااگر مانند اکثر مردم هستید، از صدای ساعت زنگ دار خود متنفر هستید به نوعی صبح بیدار شدن شما را خسته میکند، تا جایی که آرزو می کنید کاش مجبور نباشید دوباره در زندگی خود بیدار شوید.

با این حال، اگر به عنوان مثال در مرخصی یا تعطیلات باشید، احساسات شما نسبت به صبح متفائت خواهد بود. اگر مثلا به جزیره کیش سفر کرده اید و در ویلای ساحلی در حال ریلکس کردن هستید، به محض اینکه زنگ ساعت به صدا درمی‌آیئ، با کمال میل از خواب بیدار می شوید.

چرا که میدانید چیزهای زیادی برای کشف و چیزهای زیبا برای دیدن وجود دارد. نکته خوب این است که مشکل شما برطرف خواهد شد. این ۵ عادت را در برنامه روز صبح خود بگنجانید تا خستگی مزمن به تدریج از بین برود.

وقتی زود از خواب بیدار می شوید، میتوانید رختخواب خود را مرتب کنید، دوش بگیرید، صبحانه آماده کنید، ورزش کنید و هر کاری که برای شروع صبحی آرام لازم است را انجام دهید.

سحرخیزان همچنین دقایقی وقت دارند تا هنگام بیدار شدن در سکوت بنشینند و صبح را با آرامش و ذهن آگاهی بیشتری شروع کنند. هنگام دوش گرفتن تا جایی که تمایل داشته باشند میتوانند در حمام ریلکس کنند. همه اینها مواردی برای رسیدن به قالب ذهنی آماده تری در صبح ها می باشند.

۱٫ از مصرف زیاد از حد انرژی ذهنی بپرهیزید

شما آشکارا یک روال صبحگاهی دارید که به آن عادت کرده اید، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه.

به ۵ مورد کارهایی که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می دهید فکر کنید و آن ها را بنویسید. آیا همه آن ها واقعاً لازم هستند؟ اگر به همه آن ها خوب فکر کنید، متوجه میشوید که بعضی از آن ها واقعا انرژی ذهنی شما را برای هیچ و پوچ هدر میدهند. آن ها به هیچ وجه مفید نیستند.

بیشتر افراد از حافظه کاری خود برای نفرین کردن هم خانه خود میکنند، نگران سیاست هستند، یا عصبانی شدن داور برای تصمیم گیری ناعادلانه در یک بازی “مهم” شب قبل استفاده می کنند.

این موارد میتوانند شامل هر چیز غیرضروری دیگر نیز باشند. همچنین، آیا واقعاً مجبور هستید یک ربع ساعت را صرف اینکه بفهمید چه چیزی را برای کار خواهید پوشید، کنید؟

وقت ان رسیده است که انرژی ذهنی خود را برای موضوعات اساسی تر صرف کنید.

به یاد داشته باشید که ذهن شما در صبحگاه از هر زمان دیگری تر و تازه تر است. به این فکر کنید که چگونه بودجه لازم را برای خرید یک خانه را به دست آورید، چگونه به دانشگاه خود برگردید یا چگونه شرکت کوچک خود را شروع کنید. چیزهای کوچک را برای عصر بگذارید وقتی ذهن شما خسته و ناکارآمد است.

۲٫ از تکنولوژی فاصله بگیرید

صبح

بیشتر افراد صبح خود را با بررسی سریع رسانه های اجتماعی، ایمیل و برنامه های گفتگوی تلویزیونی صبحگاهی آغاز می کنند.

اگر مانند آن ها هستید، واقعاً باید این عادت را کنار بگذارید. ا

جازه ندهید که تلفن هوشمند شما آخرین چیزی باشد که در شب میبینید و اولین چیزی است که در صبح بررسی می کنید.

شما مطمئناً با تماشای اخبار زیاد در صبح هم میتوانید به مشاغل و زندگی خود بپردازید، اما اینها وقت گرانبهای شما را هدر می دهد و آرامش درونی شما خدشه دار میشود.

توجه داشته باشید که نیاز به پردازش اطلاعات زیاد در هنگام صبح، ذهن شما را از تحریک پذیری به واکنشی تبدیل می کند ، بدین معنی که بیشتر روز خود را در حالت دفاعی خواهید گذراند. شما نمی توانید با چنین ذهنی در زمان حال متمرکز شوید.

۳٫ چند دقیقه ای را صرف مدیتیشن کنید

چند دقیقه وقت بگذارید تا مراقبه و تأمل کنید. مانند بیشتر افرادی نباشید که فکر می کنند مراقبه خسته کننده و آزار دهنده است.

راحت نشستن روی حصیر و نفس کشیدن از تمام افکار منفی به شما کمک می کند تا ذهن خود را پاک کنید و فضایی را برای ایجاد لرزش مثبت ایجاد کنید. چه مدت مدیتیشن می کنید ، مهم نیست. نکته مهم این است که هر روز صبح ذهن خود را با افکار مثبت و انرژی که از مراقبه میگیرید، تغذیه کنید.

۴٫ خوب بخورید

این یک کلیشه است، اما هرگز قدیمی نمی شود: همیشه یک صبحانه سالم بخورید زیرا مهمترین وعده غذایی از سه وعده روزانه است. صبحانه تمام انرژی لازم برای تمرکز روی کار در روز را به شما می دهد.

۵٫ از گیاهان مراقبت کنید

صبح

گیاهان آپارتمانی برای سلامتی شما بسیار مفید هستند.

نه فقط برای زیبایی و “بهبود دکوراسیون منزل” آنها بلکه به دلیل اثر آنها در کاهش سموم. گیاهان ضمن جذب کربن دی اکسید، اکسیژن آزاد می کنند. مطالعات نشان داده است که گیاهان خانه می توانند در ۲۴ ساعت حدود ۸۷٪ سموم را جذب کنند.

همچنین، ثابت شده است که گیاهان آپارتمانی باعث افزایش بهره وری و تمرکز و افزایش روحیه می شوند. بنابراین ، برای داشتن یک صبح زیبا و پربازده، خوب است که از گیاهان خود مراقبت کنید، با آب دادن به آنها و قرار گرفتن در معرض نور مناسب، به طوری که آنها رشد کنند.

اگر در خانه خود نور طبیعی ندارید، چند ال ای دی مناسب رشد گیاهان بخرید تا جایگزین نور آفتاب شوند و گیاهان شما رشد کنند.

در نتیجه

اگر احساس می کنید که صبح های شما به خوبی که انتظار داشته اید پیش نمی رود، آن هم بعد از تلاش زیادی که برای بهتر شدن روتین صبحگاهی خود کرده‌اید؛ شاید بهترین کار این باشد که به خود استراحت بدهید و به تعطیلات بروید!

به عنوان مثال، رفتن به تعطیلات در سواحل آرام بخش جزیره کیش، به شما کمک می کند تا ذهن خود را پاک کنید و به زندگی خوش بین باشید. شما فرصتی برای زندگی در یک سوئیت یا ویلای عالی در یک محیط آرام و ساکت زا خواهید داشت. این دقیقاً همان کاری است که هنگام نظم دادن به زندگی خود به آن نیاز دارید.

 

 منبع عکس: Toa Heftiba on Unsplash

 

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید