چطور برای دورکاری انگیزه داشته باشیم؟

  1. خانه
  2. توسعه فردی
  3. جزئیات نویسنده
چطور به خود برای انجام وظایفی که دوست نداریم انگیزه دهیم؟

گاهی اوقات حتی باانگیزه‎ترین و مسئولیت‎پذیرترین افراد هم از انجام بعضی از کارهای خود امتناع می‎کنند.

دلیل این کار خیلی واضح است. ما صرفا دوست نداریم آن کار به خصوص را انجام دهیم. انجام آن برای ما لذت بخش نیست و یا حتی ترسناک است!

برای اینکه بتوانیم این کارهای نه چندان خوشایند را انجام دهیم و تیک آن ها زده شود، به خواندن ادامه دهید. با چند راهکار ساده از شر این کارها خلاص شوید.

انگیزه

زمان را محدود کنید

اگر در انتخاب کار مورد نظرتان مشکل دارید ،مدتی را به کار در آن پروژه و فقط آن پروژه اختصاص دهید.

اگر به خود بگویید که می خواهید نیمه دوم روز خود را به آن کار اختصاص دهید و فقط آن کار را انجام دهید، این شما را تشویق می کند تا همه کارهای دیگر خود را در صبح انجام دهید، به طوری که وقتی زمان تحویل پروژه فرا رسید، شما از قبل آن را انجام داده اید. دیگر کار انجام نداده ای روی میز شما وجود ندارد.

حواس پرتی ها را کم کنید

تلفن خود را کنار بگذارید، تلویزیون را خاموش کنید و برنامه ها و مرورگرهای وب را که نمی خواهید “. تنظیمات اعلان را روی را ببندید. برای حذف حواس پرتی ها ، گوشی خود را روی حالت مزاحم نشوید تنظیم کنید.

برنامه ریزی کنید

مطالب مورد نیاز خود را جمع کنید و لیستی تهیه کنید که شامل تمام قسمت های پروژه باشد. هر آنچه را که نیاز دارید در نزدیکی فضای کار قرار دهید. شما حتی می توانید از یک اپلیکیشن برنامه ریزی و سازماندهی استفاده کنید که به شما در افزایش بهره وری و کاهش استرس کمک می کند.

از تایمر استفاده کنید

تنظیم یک تایمر برای کار می تواند به شما کمک کند خروجی بیشتری داشته باشید.

یک فرمول عالی برای بهره وری وجود دارد: به مدت ۵۲ دقیقه کار کنید، سپس یک استراحت ۱۷ دقیقه انجام دهید، سپس تکرار کنید.

ممکن است عجیب به نظر برسد اما تعیین زمانی که می خواهید برای آن کار کنید ، و سپس دانستن اینکه یک استراحت در پایان است می تواند به شما کمک کند تا متمرکز شوید.

شما وسوسه نمی شوید تا برای خوردن میان وعده یا یک لیوان آب کار را رها کنید و در صورت نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی می توانید آن را کمی عقب بندازید زیرا می دانید که زمان استراحت نزدیک است.

به خودتان پاداش دهید

هیچ اشکالی ندارد که بخواهید خود را با پاداش ویژه برای انجام وظیفه ای که از آن ترسیده اید، خوشحال کنید.

تصمیم بگیرید که وقتی این کار تمام شد، می خواهید غذا بخورید، یا یک فیلم ببینید، یا حتی کاری به آسانب چرت زدن را انجام دهید. فقط مطمئن شوید که پاداش شما یک انگیزه کافی برای کار کردن شماست.


کسی را استخدام کنید که این کار را برای شما انجام دهد

انگیزه

اگر واقعاً در حال دست و پنجه نرم کردن با وظیفه ای هستید که دوست ندارید درگیرش باشید، میتوانید آن را به راحتی برونسپاری کنید.

به ویژه کارهای خانگی که مدت هاست پشت گوش انداخته اید. تعداد زیادی وب سایت وجود دارند که به شما امکان می دهد شغلی را که لازم است انجام دهید ارسال کنید و شخصی را برای انجام این کار پیدا کنید.

کارهای تان را تقسیم کنید

هنگامی که وظایف خود را برنامه ریزی و سازماندهی کرده اید ، دیگر لازم نیست همه مسائل را یکباره حل کنید. کار را به چند بخش تقسیم کرده و در هر زمان روی یک چیز متمرکز شوید.

وقتی انتهای تونل نزدیک  است، دیدن نور انتهای تونل بسیار ساده تر است. با تکمیل هر بخش، آن را از لیست خارج کرده و یک استراحت کوتاه داشته باشید.

در آخر

مهم نیست که این کار چقدر دشوار است یا چقدر حتی از ایده انجام آن متنفر هستید، ولی شما هنوز باید این کار را انجام دهید. پیروی از این راهکارها می تواند به شما کمک کند تا درمورد چیزهایی که از آن متنفر هستید، مسئولیت داشته باشید، تا بتوانید آنها را عملی کرده و به سمت کارهای بهتر پیش بروید.

سمانه بقائی

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۳

دیدگاه خود را بنویسید