7 نکته برای مدیریت کارآمد کارکنان و فریلنسرها در جهان پس از کرونا

۷ نکته برای مدیریت کارآمد کارکنان در جهان پس از کووید ۱۹

جای تعجب نیست که بیشتر مشاغل برای بهینه سازی هزینه ها، زنده ماندن و شکوفایی در دنیای پس از کووید ۱۹ به استخدام فریلنسرها روی آورده‌اند. اگرچه نیروی کار موقت سال ها وجود داشته است، اما تعداد کمی از مشاغل در درجه اول به آزادکاران و دورکاران متکی بوده اند.

با این حال همه گیری کووید ۱۹ پویایی نیروی کار را تغییر داده است. زیرا میلیون ها نفر از کار برکنار شده اند و کسب و کارها باید به دنبال راه حل های جایگزین برای حفظ رقابت باشند.

استخدام فریلنسرها و کارکنان پروژه ای به یک گزینه حتی برای مشاغل سنتی بیشتر تبدیل شده است.

اگرچه مدیریت دورکاران و پیمانکاران مستقل هیچ گاه بدون مشکل نبوده است و نیازمند فرآیندها، برنامه ریزی و مدیریت قابل اعتماد فروشندگان و سرویس های مدیریت فروشندگان بوده است.

برخی از صنایع مانند توسعه نرم افزار، یادگیری الکترونیکی، بازاریابی دیجیتال، تولید ویدئو، مدیریت رویدادهای آنلاین، میهمان نوازی، گردشگری و … احتمالاً به طور دائم به فریلنسینگ تغییر می یابند.

از آنجا که مدیریت فریلنسرها ویژگی های خاص خود را دارد، هفت نکته زیر برای کلیه شرکت هایی که قصد دارند در آینده پیمانکاران مستقل، دورکاران و فریلنسرها را استخدام کنند، می تواند مفید باشد.


۱٫ نیازهای استخدامی خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر بعضی از نقش ها خیلی جدی و به طور کامل در دست کارمندان ثابت می باشند، اکنون ممکن است این مشاغل به طور کامل به فریلنسرها واگذار شوند.

برای شناسایی نقش هایی که می توانند به مشاغل پیمانکاری و فریلنس تبدیل شوند، مدیران استخدام کننده باید از خود بپرسند “این نقش برای کسب و کار چقدر مهم است؟”

اگر این نقش برای کسب و کار شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، آن را به کارمندان ثابت و تمام وقت بسپارید و یا فریلنسر ثابت و پیمانکار مستقل که همیشه کار با کیفیت انجام داده است.

این رویکرد می تواند کیفیت بالای کار و انگیزه را تضمین کند. از طرف دیگر، تمام نقش هایی که برای تجارت مهم نیستند، می توانند به نقشهای پاره وقت یا شغل های پیمانکاری تبدیل شده و به آزادکاران و پیمانکاران مستقل واگذار شوند.

۲٫ مخزنی از فریلنسرها ایجاد کنید

کار با افرادی که مهارت های خود را به نمایش گذاشته‌اند و بارها و بارها کاری با کیفیت عالی ارائه داده‌اند؛ به نظر راه درستی برای ادامه دادن است.

در عین حال، مدیران پروژه باید در مورد پروژه هایی که این فریلنسرها قبلاً روی آنها کار کرده اند، اطلاعات کافی داشته باشند و در صورت وجود یک پروژه جدید که نیاز به مهارت و تخصص مشابهی دارد، بتوانند با آن ها تماس بگیرند.

غالبا ، نشان دادن اینکه منابع کافی دارید، چیزی است که برای بردن پروژه جدید در مسابقه و رقابت لازم است.

۳- یک سیستم مدیریت فریلنسر را انتخاب کنید

اگر بیش از ۱۰ درصد از نیروی کار شما متشکل از فریلنسرها و آزادکاران باشد، شما بیش از همه به سیستم مدیریت فریلنسر نیاز خواهید داشت تا بتوانید پروژه های تکمیل شده و در حال انجام را پیگیری کنید، به اطلاعات تاریخی دسترسی پیدا کنید، بودجه پروژه را مدیریت کنید، فریلنسرها را سر پروژه جدید بگذارید، پرداخت ها را تایید کنید و کلی موارد دیگر.

یک چک لیست در روند انتخاب شما کمک زیادی خواهد کرد. به سوالاتی از قبیل: “من در سه سال آینده چند فریلنسر را مدیریت خواهم کرد؟”، آیا من فریلنسرها و هم کارمندان دورکار را در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف مدیریت خواهم کرد؟”، “آیا من به یکپارچه سازی مدیریت پروژه و نرم افزار مدیریت زمان نیاز دارم؟”، “آیا نیاز به پرداخت اتوماتیک و صورتحساب دارم؟”و غیره؛ به شما کمک میکند تا سیستم مدیریت فریلنسری را انتخاب کند که نیازهای شغلی شما را برطرف کند.

این مورد به شما در تکرار پرداخت های غیرضروری کمک خواهد کرد. تصور کنید ۱۰ فریلنسر در حال کار روی یک پروژه مشابه هستند اما هرکدام از آن ها روی یک کار متفاوت کار می کنند، ددلاین متفاوتی دارند و مبلغ مشخصی به آنها پرداخت می شود.

این واقعیت بسیاری از شرکت های بازاریابی دیجیتال، طراحی و شرکتهای خلاق است.

اگر پرداختی ها توسط صفحه های بزرگ اکسل و تایید پرداخت ها با ایمیل انجام شود، دو برابر شدن هزینه ها اجتناب ناپذیر است.

راهکارهای سازمانی مانند SAP fieldglass و Oracle HCM معمولا به دلیل هزینه های ادغام و نگهداری بالا گزینه مناسبی برای مشاغل کوچک و متوسط (SBM) نیستند.

خوشبختانه گزینه های مقرون به صرفه مانند Transformity که به طور ویژه برای رفع نیازهای مشاغل کوچک و متوسط طراحی شده اند.

۴٫ مهارت های آزادکاری را به سرعت و کارآمد به کار ببرید

کار کردن مکرر با مخزنی از فریلنسرها فوق العاده است، اما هر از گاهی مجبور خواهید بود افراد جدیدی را استخدام کنید.

از آنجایی که استخدام افراد جدید به شدت وابسته به رشد کسب و کار و جذب مشتری می باشد، تشخیص اینکه دقیقا چه مهارت هایی برای به دست آوردن مشتری جدید یا پروژه بعدی لازم است، کاری دشوار می باشد.

جذب فریلنسرها از کانال های متنوع شغلی، پلتفرم و بازار فریلنس و موارد مشابه؛ زمان‌بر است و نتایج به دور از انتظار هستند.

بهترین راه حل داشتن سیستم مدیریت فریلنسر یکپارچه با ATS (سیستم ردیابی متقاضی) است تا بتوانید سریعا فریلنسرها را به طور موقت جذب، استخدام و مدیریت کنید.

۵٫ مخزن استعداد خود را بشناسید

اطلاعات تاریخی در مورد فریلنسرهایی که روی پروژه‌های مشابه کار کرده‌اند، هنگام شروع پروژه ای با بودجه کم و ددلاین کوتاه، ارزشمند هستند.

تصور کنید که در گذشته با هفت فریلنسر برای یک پروژه مشابه، مصاحبه کرده اید. ۳ نفر آنها به نظر قابل قبول بودند و با یک نفر از آنها همکاری را شروع کردید.

آیا به نظرتان عالی نمی شود اگر که بتوانیم به راحتی به لیست آن ۳ نفر را بررسی کنیم و بفهمیم آن ها چه کسانی بوده اند و فورا با آن ها تماس بگیریم تا بفهمیم در دسترس هستند یا نه؟

۶٫ بودجه پروژه ها را مدیریت کنید

اغلب برنامه ریزی پروژه و اجرای پروژه با یکدیگر هماهنگ نیستند. وظایفی وجود دارند که نادیده گرفته شده و به هیچ وجه بودجه بندی نشده اند.

مهارت هایی که موجود نیستند و افرادی که ناگهانی از دسترس خارج شده‌‌اند. انجام چندین کار به صورت همزمان برای فریلنسرها بین فریلنسرها رایج است.

مدیریت ضعیف بودجه ممکن است یک پروژه امیدوار کننده را به یک پروژه ضرر دهنده تبدیل کند.

۷٫ به گزارشات پیگیری زمان دقت کنید

از آنجایی که اغلب فریلنسرها به صورت ساعتی دستمزد میگیرند، مدیران پروژه قادر به شناسایی هر گونه انحراف غیرمعمول در گزارش های ساعتی باشند.

اگر در گذشته در طول ۱۰ ساعت یک پروژه مشابه انجام میشده است، چرا اکنون ۳۰ ساعت زمان ببرد؟ سرعت تیم نیز مهم است، زیرا ممکن است گاهی اوقات اعضای تیم نسبت به میانگین کارایی کمتری داشته باشند.

اگر ناکارآمدی و ساعات اضافه به موقع مشخص نشود، این به ناچار منجر به از دست رفتن بهره وری، تنش در تیم و افزایش هزینه ها خواهد شد.

گیگ اکونومی حتی قبل از کرونا و اخراج های گسترده، در حال رشد بود. از آنجایی که کسب و کارها چاره ای به جز سازگاری با دورکاری و سیاست های کار از خانه ندارند، پیشروی بیشتر و بیشتر شرکت ها برای اتکا به فریلنسرها افزایش خواهد یافت.

 

 

 

 

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید