فریلنسینگ در کنار شغل ثابت

چرا باید در کنار شغل فعلی خود کسب درآمد آنلاین داشته باشیم؟

فریلنسینگ اغلب به عنوان نوعی کار برای افرادی تصور می‌شود که تمایل به کار منظم ندارند یا نمی‌توانند مشاغل عادی داشته باشند. اما حتی اگر شغل تمام وقت و پردرآمدی هم داشته باشید، فکر می‌کنم بنا به دلایل زیر باز هم باید یک فریلنسر باشید و کسب درآمد آنلاین کنید:

۱٫ درآمد جانبی اضافی

این احتمالاً رایج‌ترین دلیل گرایش افراد به کسب درآمد آنلاین است. راهی آسان برای به دست آوردن پول اضافی در کنار کار ثابت!

درآمد شما در شغل فعلی شما کاملا تعیین شده است.

ممکن است هر چند سال یک بار، افزایش حقوق جزئی داشته باشید، اما برای کسب درآمد بیشتر راهی جز پیدا کردن یک شغل دیگر، پیش رو ندارید.

درآمدی که فریلنسری در ساعات اضافی‌تان در اختیار شما قرار می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا منبع نسبتاً قابل‌توجهی از درآمد داشته باشید و دیگر نگران هزینه‌های پیش‌بینی نشده نباشید.

در طول ۱۰ سال فریلنسینگ، من بیکار بودم، چندین کار پاره‌وقت داشتم، شغل تمام‌وقت داشتم یا در استارتاپ‌ها کار می‌کردم.

در تمام این مدت، من همیشه یک فریلنسر هم بوده‌ام.

دورکاری همه بدهی‌های من را پرداخت کرد.

سرمایه کسب کردم تا پروژه بعدی خود را در وقت دیگری به مرحله اجرا برسانم. همچنین به من این اجازه را داده که کالاهای گران‌قیمت مورد نظرم را بخرم. (بهترین قسمت دورکاری در کنار شغل ثابت!)

درآمد

۲٫ تکیه گاه مالی بین مشاغل

در بعضی مقاطع زندگی، احتمالاً در حال گذر از مشاغل هستید.

در بهترین سناریو که شغل بهتری پیدا کرده‌اید، ممکن است یک دوره کوتاه کار نکنید.

اما در بدترین حالت، اخراج یا مرخص می‌شوید یا بدون آن که شغل دیگری داشته باشید، استعفا می‌دهید. امکان دارد ماه‌ها یا بیشتر بگذرد تا این که شغل دیگری پیدا کنید.

گذراندن این زمان بدون هیچ درآمدی می‌تواند استرس‌زا و دشوار باشد، به خصوص اگر پس‌انداز کافی نداشته باشید.

اگر از قبل کسب درآمد آنلاین می‌کنید، می‌توانید در طی این دوره بیکاری درآمدی کسب کنید.

البته که ممکن است درآمد فعلی‌تان با حقوق و دستمزد قبلی شما مطابقت نداشته باشد، اما شما حداقل درآمدی دارید و نیازی به صرفه‌جویی در پس اندازتان پیدا نمی‌کنید.
بنابراین در حین مشاغل ثابت، می‌توانید پروژه‌های دورکاری بیشتری قبول کنید تا دخل و خرج‌تان در بیاید.

من زمانی عضوی از یک استارتاپ بودم که در نهایت شکست خورد.

حدود ۳ ماه طول کشید تا کار بعدی خود را پیدا کردم.

در آن زمان، وقتی در حال شکار شغل بودم، فریلنسینگ کردم. گرچه بودجه‌ای که داشتم زیاد نبود اما فریلنسینگ به من کمک کرد تا این شکاف را تا زمانی که دوباره شاغل شوم، پر کنم.

درآمد

۳٫ شبکه ایمنی هنگام رکود اقتصادی

بازار کار می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد؛ مثلا شغل فعلی‌تان که فکر می‌کنید امن است به راحتی از بین می‌رود! شاید شرکت، ضعیف عمل کند و نیاز به اخراج برخی افراد به وجود بیاید. شاید صنعت به طور کلی ضرر ببیند.

بنابراین اگر شغل خود را از دست دادید، برای یافتن یک شغل مشابه و منطبق با مهارت‌های خود تلاش خواهید کرد.

ممکن است در شرایطی که اقتصاد به کلی در حال رکود است و شرکت‌ها به طور کلی در حال تعدیل نیرو هستند، یافتن شغل در هر جایی که باشید، دشوار شود.

در این شرایط، کسب درآمد اینترنتی از آزادکاری می‌تواند به شما کمک کند برای مدت نامحدودی زنده بمانید.

در بسیاری از موارد، فرصت‌های فریلنسینگ در بازارهای کاری دشوار افزایش می‌یابد، در حالی که شرکت‌ها با حذف موقعیت‌های تمام‌وقت و داخلی، هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند اما هنوز هم باید کار خود را انجام دهند.

بنابراین به احتمال زیاد ناچار به استخدام فریلنسران، پیمانکاران مستقل و آژانس‌ها برای انجام کار خواهند شد.

۴٫ توسعه مهارت‌ها و تجربه های جدید

احتمالاً آرزوهایی در کار خود دارید؛ آرزوها می‌توانند ارتقای شغلی یا به دست آوردن شغل دیگری با حقوق بهتر و مسئولیت بیشتر باشد.

اما این مورد نیاز به مهارت و تجربه بیشتری دارد! مهارت‌های لازم برای پیشرفت اغلب در موقعیت فعلی شما تدریس نمی‌شود و حتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برلی آشنایی بیشتر با بهترین مشاغل فریلنسری روی لینک کلیک کنید.

اما شما با کسب درآمد آنلاین، می‌توانید مهارت‌های جدید بیاموزید و فرصتی برای تمرین آن‌ها در مقیاس دنیای واقعی داشته باشید.

مشتریان لزوماً به سطح تجربه شما اهمیت نمی‌دهند بلکه بیشتر به دنبال نتیجه هستند! پس می‌توانید از تجربیاتی که کسب کرده‌اید استفاده کنید تا خود را برای موقعیت یا شرکت جدید بازاریابی کنید.

حرف آخر

آزاد کاری برای درآمد جانبی عالی است اما محدودیت‌های خود را نیز دارد.

این بستگی به مدت زمان ورود شما دارد. شما فقط هنگام کار کردن (مانند بیشتر مشاغل) درآمد کسب می‌کنید.

منبع: مدیوم

 

عادله موسوی راد

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵

دیدگاه خود را بنویسید