چگونه کار می‌کنیم؟

راهنمای کارفرما و فریلنسر 

 

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

 

امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

 

نیازسنجی:

در اولین مرحله از فرایند ثبت پروژه، شما می‌بایست نیازمندی‌های پروژه‌ خود را بشناسید. هرچه شناخت شما از نیازمندی‌ها، خروجی‌ها و مهارت‌های مربوط به انجام پروژه بیشتر باشد، شانس شما برای یافتن متخصصی مرتبط با پروژه‌‌تان افزایش می‌یابد.

مراحل ثبت پروژه:

می‌توانید از آیکون ایجاد پروژه در نوار صفحه اصلی سایت به راحتی پروژه خود را ثبت و ارسال کنید. برای انجام این کار بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  • از آنجایی که فریلنسرها ابتدا عنوان پروژه را می‌بینند، عنوان مناسبی برای پروژه خود انتخاب کنید.
  • دسته‌بندی و زیر دسته‌بندی مرتبط با پروژه را انتخاب کنید تا فریلنسرهای بیشتری پروژه شما را ببینند.
  • قیمت و زمان انجام کار را با توجه به حجم کار به صورت واقع بینانه تعیین کنید.
  • فریلنسرها بر اساس توضیحات پروژه به شما پیشنهاد می‌دهند، لذا پروژه خود را کامل و دقیق شرح دهید.

 

بررسی پیشنهادات:

پس از ثبت پروژه‌ خود، افراد متخصص برای انجام پروژه‌ شما، برایتان پیشنهاد ارسال می‌کنند. پس از بررسی پیشنهادات و سوابق و مشخصات فریلنسرهایی که پیشنهاد ارسال کرده‌اند، بهترین شخصی را که با توجه به پیشنهادات و مشخصات فردی مناسب است را انتخاب کنید و وارد فرایند قرارداد و انجام پروژه شوید.

 

مرحله‌بندی و پرداخت:

در آخرین مرحله، با توجه به مرحله‌بندی پروژه کارفرما که توسط فریلنسر انجام شده است، دستمزد هر مرحله، قبل از شروع کار در حساب سایت بلاک می‌شود و پس از تحویل خروجی‌های هر مرحله توسط فریلنسر و تایید از جانب کارفرما، دستمزد آن مرحله به حساب فریلنسر واریز می‌شود و همزمان مرحله‌ بعدی انجام کار، آغاز می‌گردد.

 

حل اختلاف بین کارفرما و فریلنسر:

وقتی بین کارفرما و فریلنسر اختلافی به وجود می آید، سیستم حل اختلاف اکسیر فریلند کمک می کند تا مشکل بین آن‌ها برطرف شود.