راه های شبکه سازی و ایجاد ارتباطات در قرنطینه خانگی

شبکه سازی از راه دور را در قرنطینه خانگی شروع کنید

از آن جایی که در این روزهای کرونایی، شبکه سازی و رابطه سازی حضوری تقریبا غیرممکن است؛ به معرفی روش‎هایی برای پرورش و رشد شبکه روابط خود در راستای پیدا کردن مشتری‎های بالقوه برای شما فریلنسرهای عزیز، پرداخته‎ایم.

۱٫ شبکه دوستان و هم کلاسی های خود را فعال کنید

فرقی نمی‎کند از چه شبکه اجتماعی استفاده می‎کنید؛ فیسبوک، لینکدین، اینستاگرام یا هر مدیومِ دیگری، شما می‎توانید به راحتی با دوستان، همکاران، هم‎کلاسی‎ها و هر دوست و آشنای دیگری ارتباط برقرار کنید.

شبکه سازی

در هر نقطه جغرافیایی، در هر رشته، شغل و رده سنی. داشتن تاریخ مشترک با این افراد در مدرسه، تیم فوتبال محله بچگی یا موارد مشابه، به رابطه سازی شخصی و حرفه‎ای شما کمک بزرگی می‎کند. به دنبال آن دسته از دوستان و آشنایانی باشد که در آینده می‏توانید فرصت رابطه نزدیکتر و باارزش با آنها داشته باشید.

۲٫ استفاده از ابزارهایی مانند اسلک (Slack) را بیشتر کنید

این روزها اکثر کارمندان دورکار از slack استفاده می‎کنند.

اسلک ابزاری ارزشمند برای ارتباط با همکاران، به اشتراک گذاشتن ایده‎ها و حتی شناسایی همکاران و دوستان جدید بالقوه است. جامعه مجازی اسلک فرصتی نامحدود برای شبکه سازی با افرادی که با یکدیگر علاقه‎های مشترک دارند، فراهم می‎کند.

گروه‎های زیادی در اسک برای کارمندان از راه دور در همه مشاغل، سرگرمی‎ها و علایق وجود دارد. ثبت نام در اسلک بسیار ساده است و در ایران هم به راحتی می‎توانید در این پلتفرم محبوب عضو شوید.

۳٫ عضو ردیت (Reddit)  شوید

ردیت با داشتن ۳۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از ۱۳۸ هزار انجمن فعال، علایق همه در هر موضوعی را می‎تواند پوشش دهد. علایق خود را جستجو کنید، مشاوره بخواهید و یا حتی از طریق این بستر همکاری دیجیتال، کار پیدا کنید.

برای بردن بیشترین استفاده از ردیت ، باید عضو چندین ساب‌ردیت (زیرمجموعه‌های انجمن ردیت) شوید. ساب‌ردیت‌ها انجمن‎هایی هستند که روی موضوع خاصی تمرکز دارند و در آن‌ها انواع مختلفی از پست‌ها یافت می‎شوند. پس ساب‌ردیت مورد نظر نظر خود را انتخاب کنید، وارد آن شوید و موضوعات مورد علاقه خود را بخوانید.

ساب‌ردیت‌ها هیچ گونه محدودیتی برای شما در نظر نمیگیرند و به‌راحتی می‌توانید به محتوای آن‌ها دسترسی پیدا کنید.


برای آشنایی با پردرآمدترین مشاغل فریلنسری جهان کلیک کنید.


۴٫ داوطلب شوید

به صورت تلفنی و مجازی در کارهای خیریه و داوطلبانه فعالیت داشته باشید.

تلفن بزنید، دایرکت اینستاگرام دهید و بگردید ببینید چه کمکی از دستتان در دوران قرنطینه برمی‎آید.

حتی می‎توانید بخشی از کارهای اداری این انجمن‎ها را داوطلبانه به صورت مجازی انجام دهید. همه این کارها در نهایت منتهی به ساخت روابط باکیفیت با افراد و انجمن‎های ارزشمند میشود. همچنین به شما در ساخت مهارت‎های کار تیمی کمک میکند.

۵٫ در گروه ‎های لینکدین شرکت کنید

شبکه سازی

برای درخواست راهنمایی یا بحث در مورد موضوعات ترند روز با کارآفرینان، صاحب نظران و متخصصان از گروه‎های عمومی لینکدین استفاده کنید.

همچنین، با اشتراک گذاری و ارائه بینش، ایده ها یا منابع آگاهانه خود، می توانید با سایر اعضای گروه ارتباط برقرار کرده و ضمن انجام این کار، شبکه ارتباطات خود را نیز پرورش دهید.

گروه ها به ترتیب از لحاظ جغرافیایی یا موضوعی دسته بندی می‌شوند. مانند گروه انجمن جبران خسارت سیل زدگان اخیر یا بازاریابی دیجیتال باشند و درگیر شدن در آن ها یک روش عالی برای ارتباط با متخصصانی که قبلا نمی‎شناختید در صنعت شما است.

 

سمانه بقائی

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۳

دیدگاه خود را بنویسید