سوالات متداول

پروژه ها

به طور ساده کاری که کارفرما نیاز به انجام آن دارد را در اکسیرفریلند با نام پروژه میشناسیم. کارفرما پروژه درخواستی خود را ایجاد میکند (مثلا پروژه ترجمه یک مقاله انگلیسی) و در آن جزئیات نیاز خود را شرح میدهد و افراد فریلنسر روی آن پیشنهاد ارسال میکنند.

افراد فریلنسر پروژه کارفرما را مطالعه می کنند و با توجه به میزان کار قیمت و زمان انجام برآوردی خود را به همراه توضیحاتی برای کارفرما ارسال میکنند. همچنین در ارسال پیشنهاد افراد فریلنسر مبلغ تضمین درخواستی را نیز مشخص می نمایند.

مبلغ تضمین وجهی است که کارفرما برای انجام پروژه پرداخت میکند ولی این مبلغ مستقیم به حساب فریلنسر نمی­رود و نزد سایت به صورت امانت نگهداری میشود. مبلغ پرداختی برای کارفرما قابل برداشت نیست و پس از انجام کار و با تایید وی مبلغ به حساب فریلنسر انتقال می یابد.

کارفرما برای پروژه یک مبلغ تضمین ایجاد و آن را پرداخت میکند و زمانی که کار درخواستی را از فریلنسر دریافت کرد آن را آزاد میکند تا به حساب فریلنسر انتقال یابد.

در صورتی که بین کارفرما و فریلنسر مشکلی به وجود آید که نتوانند در بین خود آن مشکل را رفع کنند هر کدام می توانند از داوری درخواست کنند تا بین آنان به صورت منصفانه قضاوت کند.

کارفرما

زمانی که افراد فریلنسر پیشنهادات خود را روی پروژه شما میفرستند میتوانید به صفحه پروفایل آن ها که به منزله رزومه کاریشان است بروید و امتیاز و بازخورد کارفرماهای قبلی را روی کیفیت کار شخص فریلنسر ببینید و یا در صورت وجود نمونه کار آن ها را بررسی کنید.

افراد فریلنسر همیشه لیست آخرین پروژه ها را چک کرده و پروژه های مرتبط با مهارتشان را دریافت می کنند . با این حال شما می توانید از یک فریلنسری که فکر می­کنید برای انجام پروژه شما فرد مناسبی است به صورت شخصی دعوت کنید تا روی پروژه شما پیشنهاد ارسال کند. برای اینکار به پروفایل فریلنسر مورد نظر بروید و روی دکمه ارسال پیشنهاد کلیک کنید. با این کار پیام مربوطه توسط سیستم به وی ارسال میشود.

شما زمانی باید مبلغ تضمین را آزاد کنید  که کار خود را به طور کامل تحویل گرفته­اید و یا آن بخش از کار که برایش مبلغ تضمین ایجاد کرده­اید توسط فریلنسر به شما تحویل داده شده. مثلا اگر برای یک کار ترجمه ۲ مبلغ تضمین ۵ هزار تومانی ایجاد کرده­اید و فریلنسر ۵ صفحه اول را به شما تحویل داده می توانید اولین مبلغ تضمین خود را آزاد کنید. با آزاد سازی مبلغ تضمین، وجه به حساب فریلنسر منتقل می شود و هیچ راهی برای برگشت آن وجود ندارد.

خیر،‌ شما قبل از تایید و انتخاب یکی از پیشنهادها می توانید با همه افراد فریلنسری که پیشنهاد خود را روی پروژه شما ثبت کرده­اند گفتگو کنید و مناسبترین فرد را برای انجام پروژه خود پیدا کنید و بعد از تایید پیشنهاد امکان عوض کردن فریلنسر وجود ندارد. همچنین توصیه می شود در تایید و انتخاب پیشنهاد عجله نکنید و فرصت دهید افراد فریلنسر بیشتری پیشنهادشان را روی پروژه ثبت کنند.

فریلنسر

جهت جذب کار بیشتر توصیه می کنیم حتما پروفایل خود که به منزله رزومه کاری آنلاین شما می باشد را کامل کنید. مهارتهایی که تخصص دارید را انتخاب کنید،‌ تصویر مناسبی روی حساب کاربری خود قرار دهید،‌ با ارتقاء حساب کاربری خود به حرفه ­ای و فوق حرفه­ ای جدیت انجام کارتان را به کارفرما ثابت کنید و با حضور در سایت و پاسخ دادن سریع به کارفرما حس اعتماد بیشتری به کارفرمایان القا نمایید.

بعد از ارسال پیشنهاد توسط شما شروع گفتگو توسط کارفرما صورت می گیرد و بعد از ارسال اولین پیام کارفرما به شما ،‌شما می توانید با او درباره پروژه گفتگو کنید.

شما زمانی می­توانید کار را به کارفرما تحویل دهید که تمام مبلغ پروژه و یا مبلغ بخشی از کار که انجام داده­اید توسط کارفرما به صورت مبلغ تضمین پرداخت شده باشد. بعد از تحویل گرفتن کار توسط کارفرما،‌ مبلغ تضمین ایجاد شده توسط وی آزاد می­شود و وجه به حساب شما انتقال پیدا می کند.

هنگامی که کارفرما مبلغ تضمینی را پرداخت و یا آزاد می کند شما از طریق سایت و ایمیل مطلع می شوید و همچنین لیست مبلغ های تضمین پرداخت شده و آزاد شده پروژه را در پیشخوان می­توانید مشاهده کنید.

 

طبق قوانین سایت گفتگو با کارفرما باید در محیط سایت انجام شود و گفتگو در خارج از سایت ممنوع می باشد تا در صورتی که شما با کارفرما در انجام پروژه به مشکل خوردید داوری بتواند طبق گفتگوهای انجام شده قضاوت درستی بین شما انجام دهد.