رشد سریع استارتاپ ها با برون سپاری فرایند کسب و کار

رشد سریع استارتاپ ها با برون سپاری فرایند کسب و کار و استفاده از فریلنسرها

هر استارتاپی که ارزش کاری فریلنسرها را دست کم بگیرد، ضرر کرده است.

می‎پرسید چرا؟ چون برون سپاری فرایند کسب و کار، هزینه های استارتاپ‎ها را مخصوصا در اوایل کار، به شدت کاهش می‎دهد.

هنگامی که برونسپاری اصولی انجام شود هر دو طرف برنده هستند. هم فریلنسر و هم کارفرما!

۳ نکته ای که باید هنگام استخدام دورکاری برای استارتاپ خود در نظر بگیرید

خب می‎خواهیم نکات استخدام فریلنسرها برای برونسپاری را برای شما توضیح دهیم، با اکسیرفریلند همراه باشید.

۱٫ به جای آژانس های دیجیتال مارکتینگ، از فریلنسرهای مستقل استفاده کنید

هنگام برونسپاری فرایند کسب و کار، شما دو انتخاب دارید؛ می‎توانید از آژانس ها استفاده کنید و یا مستقیما از فریلنسرها.

در نگاه اول آژانس های دیجیتال مارکتینگ به نظر منطقی‎تر می‎رسند، چرا که تیم آن ها تکمیل است اما این نکته را باید در نظر بگیرید که شما علاوه بر پرداخت دستمزد فریلنسرها، حق آژانس را نیز باید پرداخت کنید.

پس قاعدتا حق‎‏الزحمه یک فریلنسر مستقل کمتر است.

 

استارتاپ

پس به جای کار با یک آژانس، مستقیما یک فریلنسر استخدام کنید.

احتمالا با خود بگویید دردسر آن زیاد است و کارتان بیشتر می‎شود، اما ارزش وقت و تلاش شما را دارد.

طبق تجربه اکثر کارفرماها، استخدام فریلنسرها، هزینه کمتر و نتایج بهتری را به همراه دارد. با کار کردن با یک فرد، شما می‏‎توانید در طول کار ارتباط بیشتری با  او داشته باشید.

پول خود را پس انداز می‎کنید و  همچنین به احتمال زیاد با کسی که نیازهای شغلی شما را درک می‎کند رابطه طولانی مدت برقرار می‎کنید. چه چیزی بهتر از این؟!

بهترین فریلنسرها کسانی هستند که عمیقا به کیفیت کاری که ارائه می‎دهند توجه می‎کنند. آنها به همان اندازه که شما می‎خواهید موفق شوید، به کار اهمیت می‎دهند.

 

۲٫ نیروی کار مورد نیاز خود را زمانی که به آن نیاز دارید استخدام کنید

بهترین استارتاپ‎ها در اوایل کار، هر کاری که از دستشان برمی‎آید انجام میدهند تا بتوانند کوچک باشند.

در مراحل اولیه، در کل ممکن است فقط دو یا سه نفر در استارتآپ فعالیت داشته باشند، آن هم با مهارت‎های انتخابی و محدود. در این بازه زمانی استخدام فریلنسرها خیلی به شما کمک میکند.

برای کارهای تخصصی، مانند طراحی وبسایت و بازاریابی، فریلنسرها می‎توانند تمامی ابزارهای مورد نیاز شما را با روشی مقرون به صرفه فراهم آورند.

با این کار وقت شما برای کارهای ارزشمندتری مثل ایده‎پردازی و تعیین استراتژی صرف می‎شود. برای ساخت و نگهداری سیستم‎های تخصصی نیاز به استخدام تمام وقت یک نفر نیست. مخصوصا اگر استارتاپ باشید. پول تمامی کارهای مارکتینگ و راه اندازی را به یک نفر فریلنسر پرداخت کنید و خیالتان راحت باشد.

سعی نکنید این کارها را خودتان انجام دهید! اگر در فکر انجام همه این کارها به تنهایی هستید بدانید که سخت در اشتباهید و هیچ وقت نمی‎توانید کارهایتان را به سرمنزل مقضود برسانید.

فقط لازم است اصول را بیاموزید (در حدی که بتوانید سوالات خود را بپرسید) و در مرحله بعد فریلنسرهای مربوطه را استخدام کنید.

۳٫ برای پرداخت دستمزد فریلنسرها، از پلتفرم‎های شخص ثالث استفاده کنید

کار کردن با فریلنسرها، صرفا به معنای معامله مستقیم با آنها نیست. با استفاده از پلتفرم‎های رابط فریلنسرها و کارفرماها، مانند اکسیرفریلند، می‎توانید مطمئن باشید که اگه پروژه‎تان به درستی انجام شد، راه‎های جبران آن وجود دارد.

همچنین شما دیگر مجبور به پرداخت حقوق و بیمه و مالیات نیستید. با استخدام فریلنسر از طریق یک پلتفرم، دیگر مسئولیت هیچ کدامیک از این‎ها با شما نیست. پلتفرم اکسیرفریلند تمامی این کارها را برای شما انجام می‎دهد و در پایان سال لازم نیست نگران این موارد باشید.

هنگام استخدام، توصیه می‎کنیم فقط دستمزد پروژه‎ها و مشاغل کوچک را پیش پرداخت کنید.اما به طور کلی هزینه‎ها را همیشه در آخر پرداخت کنید و تا جایی که ممکن است از یک پلتفرم فریلنسری برای این کار استفاده کنید. اگر فریلنسری درخواست دریافت هزینه خارج از وبسایت پلتفرم فریلنسری و یا پیش پرداخت دارد، حواس خود را جمع کنید.

قبل از پرداخت هزینه، حتما کارهای تحویل شده را بررسی و چک کنید. اگر برنامه نویس کد اشتباهی و بد را تحویل شما داده است و وبسایتتان کار نمی‎کند، مشکل از شماست. اگر طراح گرافیک، کارت‎های بیزنس شما را با کیفیت پایینی تحویل داده است، باز هم مقصر شمایید. چرا که وقتی شما دستمزد فریلنسر را از پیش پرداخت کرده‎اید، بازگشت هزینه تقریبا غیرممکن است!

نتیجه گیری در مورد برونسپاری کارهای استارتاپ

این موضوع را فراموش نکنید که تجربه های بد با فریلنسرها همیشه میتوانند رخ بدهند.

هر مدیرعاملی مجبور است تصمیمات دقیقی را در مورد اینکه چه کسی را به تیم خود اضافه کند، اتخاذ کند و پیدا کردن بهترین فریلنسرها هم از این قاعده مستثنی نیست.

هر استارتاپ یا کسب و کار کوچکی، برای رشد خود باید استخدام فریلنسرها را در نظر بگیرد. اگر این کار به درستی انجام شود، مزایای آن نسبت به معایب بسیار بیشتر است و به نفع کسب و کار شما تمام می‎شود.

 

 

عادله موسوی راد

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵

دیدگاه خود را بنویسید