۱۰ راهکار افزایش تمرکز برای فریلنسرها

۱۰ راهکار افزایش تمرکز برای فریلنسرها

شاید برای برخی از فریلنسرها تمرکز کردن کاری آسان باشد اما برای طیف عظیمی از آن ها متمرکز شدن شبیه به فتح قله اورست است! این روزها همه ما حجم عظیمی از وقت ارزشمند خود را در شبکه‎های اجتماعی سر می‎کنیم.

اگر از این موضوع ‎‎آگاهی دارید به شما تبریک میگوییم! شما حداقل از دیگران چندین قدم جلوتر هستید. برای اینکه مشکل حواس پرتی کار دستتان ندهد و باعث از دست رفتن پروژه‎های مهمتان نشود؛ نکات زیر را به کار ببرید.

فریلنسرها

۱٫ صادق باشید

آیا کار کردن در خانه واقعا انتخاب درستی برای شماست؟ آیا شما مستعد تنبلی و حواس پرتی هستید؟ آیا به افرادی نیاز دارید که مثل ناظم مدرسه هنگام کار کردن حواسشان به شما باشد و یا باعث انگیزه و درگیر شدن هر چه بیشترتان با کار شوند؟

خب باید بگوییم که برای شما کار کردن در خانه انتخاب عاقلانه‎ای نیست. چرا که عادات شخصی و شغلی، نیازها و خواسته‎هایتان هم راستا با کار انفرادی و دورکاری اینترنتی نیست.

فریلنسرها

۲٫فضای مشخصی انتخاب کنید

کار کردن با لپتاپ روی کاناپه، تخت یا آشپزخانه بخشی از فریلنسینگ و آزادکاری هستند.

گربه‎های خانگی هم دقیقا همینطوری هستند و هر جایی که دلشان بخواهد در خانه چمباتمه می زنند. اما شما گربه نیستید و وقتی کارتان را در جای مشخصی انجام نمی‎دهی؛ افکار، ورق‎ها، ایده‎ها و میزان بهره ‏وریتان هم پراکنده می‎شوند.

نگران نباشید، هنوز هم می توانید جای خود را عوض کنید و هیچ اشکالی ندارد اما فضایی را در خانه انتخاب کنید که بتوان لوازم ضروری کار کردن را در همان مکان قرار داد. مثل وسایل تکنولوژیک، فایل‎ها و ورق‎ها، ابزار و دیگر لوازم ضروری. با این کار به سرعت و به راحتی میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

فریلنسرها

۳٫ فضای کاریتان را زیبا کنید

بعد از اینکه فضای مشخصی را در خانه به وسایل مورد نیاز برای دورکاری اختصاص دادید، آنجا را سرزنده و شاد کنید.

آن قسمت از خانه را با عکس های مورد علاقه‎تان، اسباب بازی‎ها، گل و گیاه و ابزار نظم دهنده تزئین کنید. و در کل از چیزهایی که باعث اشتیاق و کشش شما به دورکاری در منزل و وقت گذرانی در آنجا شود، استفاده کنید.

این فضای کاری قسمت مهمی از زندگی شماست، جایی است که قرار است ساعات زیادی از روز را در این تکه از خانه بگذرانید. آن را تبدیل به مکانی دلپذیر برای وقت گذرانی کنید.

فریلنسرها

۴٫ یک برنامه زمانی مشخص داشته باشید

مزیت برتر شغل فریلنسری در این است که شما آزادی کامل برای انتخاب زمان کاری خود دارید.

کار کردن به‌عنوان فریلنسر به شما این امکان را می‌دهد که در خانه بمانید. در عین حال، این خطر هم وجود دارد که الکی وقت تلف کنید. برای خودتان برنامه تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.

همه ما ساعات به خصوصی در روز انرژی بیشتری برای کار آنلاین داریم و برعکس روزهایی هستند که هر چقدر زور بزنیم باز هم نمی توانیم یک کلمه تایپ کنیم یا یک تلفن کاری بزنیم. مناسب‎ترین و بهترین ساعات مخصوص به خود را شناسایی کنید و همیشه در همان زمان‎ها کار کنید.

فریلنسرها

۵٫ برای موفقیت لباس بپوشید

قطعا از تخت خواب بیرون آمدن و مستقیما پشت لپتاپ نشستن با بیژامه و لباس خواب لذت بخش است و یکی از برتری های فریلنسری همین مورد می‎باشد. اما اگر به ظاهر خود برسید، انگیزه و انرژیتان برای انجام کار افزایش پیدا میکند. صورتتان را بشورید، مسواک بزنید و مانند دورانی که سر کار می‎رفتید لباس بپوشید و از تاثیر آن شگفت زده شوید!