حقایق جالب فریلنسری

  1. خانه
  2. کسب و کار
  3. جزئیات نویسنده
۷ حقایق گفته نشده در مورد فریلنسرها و فریلنسری

فریلنسرها یک نژاد در حال رشد هستند! پیش بینی می شود این گروه از متخصصان تا سال ۲۰۲۰ نماینده نیمی از کل کارمندان آمریکایی باشند!

اگر به فکر رفتن در مسیر حرفه‎ای فریلنسری هستید، می خواهید جوانب مثبت و منفی را ارزیابی کنید و از اخبار فریلنسر مطلع شوید پس فرصت های شغلی اکسیرفریلند را بررسی کنید و حقایق فریلنسرها و فریلنسری که بسیار جالب هستند را بخوانید!

در اینجا ۷ واقعیت جالب در مورد فریلنسرها را میخواهیم برایتان بازگو کنیم:

۱٫ آن ها عمدتاً زن هستند

اگر گروهی از نیروی کار وجود داشته باشد که بیشتر از همه به دنبال انعطاف پذیری در کار باشند، قطعا آن گروه زنان هستند.

احتمالاً به همین دلیل است که اکثر پاسخ دهندگان در نظرسنجی آزمایشی FlexJobs (73.78٪ زن هستند! دلیل این موضوع نیاز به تعادل کار و زندگی است.

۲٫ آن ها برای تکمیل درآمد خود فریلنسینگ می کنند

در حالی که فریلنسرهایی هستند که با فریلنسری تمام وقت (۴۲٫۲۹٪) پول اصلی خود را بدست می آورند، اکثریت (۵۷٫۷۱٪) آزادکاری را برای تکمیل درآمد خود انتخاب می کنند.

این ممکن است بدان معنا باشد که آن ها مشاغل تمام وقت یا پاره وقت دارند که بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند، یا از این راه درآمدی اضافی برای خانواده‎های خود فراهم کنند.

فریلنسری

۳٫ فریلنسرها کار زیادی می کنند

اگر فکر کردید که فریلنسرها آزادانه کار می کنند، دوباره فکر کنی! طبق این نظرسنجی، اکثر پاسخ دهندگان معادل یک شغل تمام وقت (۱۵٫۶۷٪) آزادکاری میکنند.
برخی دیگر ۱۶-۲۰ ساعت پاره وقت (۱۰٫۷۱٪) هستند. اما محبوب ترین پاسخ (٪ ۱۶٫۱۴) برای چند ساعت کار در هفته ۴۱+ ساعت است – که در واقع بیشتر از یک کار تمام وقت است!

۴٫ فریلنسرها در تمام سطوح شغلی هستند

فرقی نمیکند شما در چه مرحله شغلی باشید، در هر مقطعی میتوانید کار فریلنسر پیدا کنید.
در نظرسنجی که سایت flexjobs  انجام داد، نتایج اینطور نشان میدادند. آزادکاری در هر سطح شغلی یافت میشود.
از مرحله یک تازه کار (۱۱٫۵۱ %) گرفته تا مالک/ مدیر اجرایی ( ۱۲٫۷ %). اکثریت در گروه میانی قرار دارند (۳۲٫۱۳%). از این اکثریت، ۱۱٫۵۹% در سطح مدیریت ارشد قرار دارند. ۱۸٫۷۸% نیز سمت مدیریتی در مشاغل فریلنسری بر عهده دارند.

فریلنسری

۵٫ آن ها چون دلشان میخواهد کار فریلنسری میکنند

اکثر فریلنسرها نه بالاجبار، بلکه با خواست قلبی خود دورکاری میکنند.! در واقع ۴۴٫۷۸% آنها ادعا کرده اند که شغل فریلنسری را به کار سنتی اداری ترجیح میدهند.
دومین پاسخ محبوب (۲۳٫۹۱٪) افراد مورد بررسی این بوده که ترکیبی از کار آزاد و سنتی را انتخاب می کنند.

۶٫ فریلنسرها برای طولانی مدت به این کار میپردازند

آزادکارها در هر زمانی که بخواهند کار میکنند، اما این به معنی جدی نگرفتن کار نیست.

وقتی از آن ها سؤال شد که آیا سبک زندگی آزاد کاری را برای بلند مدت یا کوتاه مدت انتخاب کرده اند، ۶۰٫۲۵٪ از پاسخ دهندگان گفتند که آن ها برای بلند مدت (بیش از ۵ سال) برنامه ریزی کردند.

۷٫ بیشتر فریلنسرها از خانه کار می کنند

با وجود تکنولوژی و اینترنت وایفای که همه جای جهان در دسترس است، بیشتر فریلنسرها همچنان ترجیح میدهند از خانه کار کنند. اکثریت (۸۴٫۵۴٪) گفتند که آنها از دفتر خانه خود کار می کنند، در حالی که تنها ۴٫۵۵٪ گفتند که درمحل کار مشتری کار میکنند.

فقط تعداد معدودی (۲٫۷۵٪) از یک فضای دلپذیر کار می کنند و هرچقدر هم که یک فنجان قهوه و کروسان خوشمزه به نظر برسد، تنها ۱٫۳۳٪ از کافی شاپ های محلی خود کار می کنند.

به همین دلیل، برای اکثر فریلنسرها واقعاً هیچ جایی خونه خود آدم نمیشه!

امیدواریم این حقایق جالب در مورد فریلنسرها و فریلنسری برایتان مفید واقع شود.

 

عادله موسوی راد

نویسنده از: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵

دیدگاه خود را بنویسید