فرق میان پرکار بودن و درگیر بودن

تفاوت بین پرکار بودن و درگیر بودن

از آنجایی که خیلی از ما در خانه کار میکنیم، در دام درگیری شبانه روزی افتادن برایمان ساده است. با این وجود داشتن برنامه کاری فشرده در کمال تعجب به شما این حس را خواهد داد که انگار به اندازه کافی کاری انجام نداده اید! ( در حالیکه کمرتان زیر بار کار شکسته است).

بین پرکار بودن و درگیر بودن، تفاوت است. جورجی ان گتون مکوی-استراتژیست اجرایی- ۵ راهکار برای اینکه با سلامت روان پرکار باشید را با ما به اشتراک گذاشته است.

چند کار را همزمان انجام ندهید

طبق گفته های گتون مکوی، چندکاره بودن افسانه و خیال است. این کار نیازمند به تقسیم منابع به نحوی دارد که ما نتوانیم تمرکز خود را به اندازه کافی منعطف تکمیل یک پروژه کنیم.

بنابراین در عوض، او توصیه می کند که وظایف خود را انجام داده و آن ها را به کارهای کوچک تقسیم کنید، تا بتوانید از قبل بدانید که اگر کارها روی سرتان آوار شد، به چه صورت آن ها را مدیریت کنید و مرحله به مرحله کارها را به اتمام برسانید.

از قبل برنامه ریزی کنید

کار

گتون مکوی سر کارایی تقویم های آنلاین و فیزیکی قسم میخورد! در مورد یادداشت نویسی هم البته همین نظر را دارد. او همچنین پیشنهاد می دهد که کارهای خود را بخش بندی کنید.

وقتی در درازمدت فکر کنید، خواهید دید که اشباع برنامه تان با کارهای بیشتر دشواتر خواهد شد. به طور مثال وقتی که می دانید برای ماه های آینده به اندازه کافی پول دارید، نیازی ندارید که به هر پروژه ای جواب مثبت دهید.

اجازه دهید تکنولوژی کارها را انجام دهد

گتون مکوی به شدت استفاده از سرویس های اتوماتیک مانند هوت سوت، زاپیر و میلچیمپ را توصیه میکند.

با این کار میزان مشغله کاری شما کاهش پیدا میکند. خواه کار شما زمانبندی پست های اینستاگرام باشد، خواه فرستادن ایمیل های خبرنامه.

کارهایی که امکانش را دارند را برونسپاری کنید

هنگامی که تکنولوژی نتواند کارهای شما را انجام دهد، پیشنهاد گتون مکوی استفاده از سرویس های مثل فایور است که مشابه کار ما در اکسیرفریلند میباشد.

با استفاده از پلتفرم فریلنسری اکسیرفریلند میتوانید افرادی را پیدا کنید که بتوانند به شما کمک کنند.

کار شما میتواند کدگذاری بخشی از وبسایتتان باشد یا طراحی سریع لوگو برای ایمیل. قاعدتا با کمک خواستن از یک متخصص کارهای شما بسیار سریعتر پیش خواهد رفت تا اینکه ۵ ساعت وقت خود را هدر دهید تا برنامه ادوبی را یاد بگیرید که احتمال استفاده مجدد از آن بسیار کم خواهد بود.

کار خود را به طور منظم نشان دهید

گتون مکوی میگوید قبل از این که کارتان عالی شود، آن را در معرض دید قرار دهید. با صحبت کردن در رویدادهای آنلاین، نوشتن پست های وبلاگی و انتشار در شبکه های اجتماعی خود را تبلیغ کنید.

با این کار، هنگامی که بالاخره احساس کردید که میخواهید از کتاب خود رونمایی کنید و یا محصول جدید خود را لانچ کنید، احساس نخواهید کرد که مخاطب کافی ندارید و باید بازاریابی کنید. مشتریان شما از قبل منتظر شما هستند.

 

 

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید