6 مورد از بهترین مکان های غیرکافی شاپی برای دورکاری

۶ مورد از بهترین مکان های غیرکافی شاپی برای دورکاری

با اینکه دور کاری و کار در خانه شبیه به رویاست، پوشیدن شلوار راحت با زیرپوش در تمام طول روز، گیر نکردن در ترافیک صبحگاهی، درست کردن ناهار و شام، وقت گذرانی با حیوان خانگی، شب تا صبح بیدار ماندن و صبح تا ظهر خوابیدن و … اما محیط خانه همیشه هم پربازده نیست.

من آژانس دیجیتال مارکتینگ خود را از داخل خانه مدیریت می کنم و هوم آفیس دارم.

به عنوان یک کارآفرین نیز نظم و تعهد بسیار بالایی دارم (به طور مثال هیچ گاه روی مبل یا تخت کار نمی کنم و همیشه پشت میز می نشینم، مگر اینکه سرما خورده باشم) اما با این حال از خیلی از همکارانم شنیده ام که کار کردن در خانه برای آنها بسیار سخت است و حواس شان مدام پرت کارهای خانه می شود.

از آن طرف، بعضی فریلنسرها نیز، دچار تنهایی و افسردگی می شوند. به همین دلیل کافی شاپ ها تبدیل به یکی از بهترین مکان ها برای دورکاری شده اند.

کافی شاپ ها شما را با کیک و شیرینی های هوس انگیز، وایفای رایگان، موزیک خوب، قهوه و محصولات پرکافئین جذب خود می کنند اما من به دلیل شلوغی زیاد، سر و صدا و مکالمه های بلند و کمبود وسایل برقی، به آن ها تمایلی ندارم و به نظرم ناکارآمد و منحرف کننده هستند.

به همین دلیل یک برگه تقلب برای شما آماده کردم که در آن ۶ مورد از مکان هایی که از یک کافه کارآمدتر هستند را لیست کرده ام که برای یک قهوه لاته هم قرار نباشد ۱۷ هزار تومان ناقابل پرداخت کنید:

۱٫ پارک ها

کاری

می خواهم با مکان های باز شروع کنم. چرا که هوای تازه بهره وری را افزایش می دهد و برای روحیه ما خوب است. طبق تحقیقات جوزف جی آلن، استادیار و مدیر برنامه های ساختمان سالم در دانشگاه هاروارد T.H. دانشکده بهداشت عمومی چان، کیفیت هوا در دفتر شما بر بهره وری کارکنان تان تأثیر می گذارد.

مطالعات وی رابطه مستقیمی را بین هوای تازه و توانایی کارمند در پردازش اطلاعات، تصمیم گیری های کلیدی و مقابله با چالش ها نشان می دهد.

۲٫ لابی هتل ها

کاری

من عاشق لابی هتل ها هستم. اگر موارد مناسب را انتخاب کنید، برای شما کافی هستند. نیمکت و صندلی زیبایی دارند و نسبتاً ساکت هستند. این نوع تنظیمات می توانند واقعاً دنج و الهام بخش باشند، چرا که حواس ما با مناظر، بوها و موسیقی‌های مختلف تقویت می‌شود. هتل‌ها همچنین وای فای قوی دارند، اتاق پرینت و غیره دارند. اگر گرسنه باشید هم هتل ها همیشه کافه و رستوران باز دارند.

۳٫ کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه

کاری

هنگامی که نیاز به سکوت مطلق داشته باشم، کتابخانه بهترین جایی است که به آن پناه می برم. مکان‌هایی از این دست، معمولا دارای وای فای و فضایی عالی برای افرادی که می خواهند مطالعه کنند، هستند.

۴٫ مجتمع‌های تجاری و مال‌ها

کاری

احتمالا باور نکنید، ولی من یک بار تجربه کاری ۴ ساعته بسیار موثری در صندلی های وسط یک مال داشتم! البته ساعت یک و نیم بعد از ظهر. فروشگاه ها در روزهای هفته نسبتاً خالی هستند، وای-فای خارق العاده بود و دستشویی‌ها در دسترس و تمیز بودند. وقتی به میان وعده نیاز داشتم، به کافه موجود در مرکز خرید رفتم. مراکز خرید معمولا فضای کاری خوب، حیاط های باز برای گرفتن هوای تازه و آفتاب، رستوران ها، کافه ها و از همه مهم تر آپشن تغییر چشم انداز را دارند. فقط نظم و انضباط را تمرین کنید و به خود قول دهید که تا زمانی که کارتان تمام نشد، به خرید نروید، زیرا هزینه این کار برای شما بیشتر از یک لاته خواهد بود.

۵٫ هر جایی در حالت هواپیما

من در هواپیما به جای تماشای فیلم و گوش دادن به موزیک، معمولا از این فرصت، کمال استفاده را می برم و چالش انگیزترین پروژه‌های خود را انجام می دهم. زیرا مجبورم چند ساعتی را در یک صندلی بنشینم و به وایفای و دیگر موارد حواس پرت کننده دسترسی ندارم. من دلم می خواهد پرواز به سرعت انجام شود، بنابراین با توجه به حداقل حواس پرتی، لپتاپ خود را با حداکثر سرعت و کارآمد باز می کنم. هنگامی که قادر به تمرکز در هر محیط کار در زمین نیستم ، “حالت هواپیما” گوشی خودم را فعال می کنم، به این معنی که هشدارهای گوشی ام را خاموش می کنم، لیست کارهایم را کنار می گذارم، خودم را در یک فضا محدود و یک تایمر تنظیم می کنم. چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

خودتان را با هر آنچه که نیاز دارید تجهیز کنید. راه رفتن را برای خود ممنوع کنید (ایستادن در حالت کششی ایرادی ندارد). گوشی خود را کنار بگذارید و متمرکز شوید. این روش “حالت هواپیما” ظاهری و غیرواقعی، همانطور که نیر ایال به ما می‌آموزد؛ یکی از راه‌های تبدیل شدن به “غیرقابل حواس پرتی” است.


مقاله مرتبط: راهکارهای افزایش تمرکز فریلنسرها


در آخر

هنگام کار از خانه، اگر روش خاصی را اتخاد نکنیم، قطعا بازدهی کمتری خواهیم داشت.

پایبندی به یک برنامه کاری ثابت، داشتن فضای کاری دلپذیر و ایجاد محیطی که شما را به موفقیت سوق می دهد؛ بسیار مهم است. اگر احساس می کنید که فضای کاری شما در خانه بازدهی‌تان را کاهش می دهد و انرژی‌تان را میگیرد؛ سعی کنید چیدمان محیط را تغییر دهید.

یک میز ایستاده بخرید، از نور و دمای اتاق خود اطمینان حاصل کنید، موسیقی‌های مختلف و عود را امتحان کنید. چیزی که از همه مهمتر است، این است که به خود یاد دهید که چطور حواس پرتی را به حداقل برسانید و کار خود را تمام کنید.

چه در خانه چه هر جایی که لب تاپتان شما را با خود ببرد! و در آخر اگر واقعا به شوق لاته برای کار کردن به کافی شاپ می روید، روی خرید یک اسپروساز خانگی سرمایه گذاری کنید.

 

 

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید