ترفندهای کلیدی افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا

  1. خانه
  2. توسعه فردی
  3. جزئیات نویسنده
ترفندهای کلیدی افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا

امروزه، کار کردن از راه دور رواج بسیاری پیدا کرده است و رفته رفته متقاضیان این مسیر حرفه‌ای بیشتر می‌شوند.

یادگیری ترفندهای افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا بسیار کاربردی است. کمبود وقت در شبانه‌روز، میل به ذخیره زمان و هزینه رفت‌وآمد، استفاده از مهارت‌های مختلف در راستای درآمدزایی از جمله دلایلی هستند که می‌توانند افراد را به یک فریلنسر تبدیل کنند.

مشاغل فریلنسری در کنار تهعد کاری، این انتخاب را به شما می‌دهد که هر ساعت از شبانه‌روز که مایل بودید مشغول به کار شوید.

فریلنسری همانند دیگر مشاغل نیاز به یادگیری مهارت‌های خاص خودش دارد. برای پیشرفت در این حرفه و کسب تجربه، شما باید بر روی توانایی‌های خود کار کنید و آگاهی شخصی خود را پیرامون مسائل کاری بالا ببرید. اکسیرفریلند در این مقاله با آموزشی ترفندهای افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا همراه شماست تا با راهنمایی و مطالب آموزنده، مسیر را برای موفقیت شما هموار کند.

ترفندهایی برای افزایش مهارت‌های خود و تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

در بین مشتریان نفوذ کنید

توجه داشته باشید که شما صرفا با نوشتن چندین مقاله در سایت‌هایی که بازدیدکننده‌های کمی دارند و شناخته شده نیستند، نمی‌توانید به یک فریلنسر موفق تبدیل شوید.

همچنین ثبت‌نام در سایت‌های کاریابی و فریلنسری مسیر حاضر و آماده‌ای را برایتان نمی‌سازد که بتوانید سفارش‌های همیشگی داشته باشید. برای جذب مشتری دائمی و بیشتر، باید تلاش کنید.

تکنولوژی بی‌وقفه در حال تلاش برای گستردگی مرزهایش است. اگر امروز برای برداشتن قدم‌های اول دچار تردید شوید، ممکن است دیگر نتوانید به جایگاهی که مدنظر دارید دست پیدا کنید. قدم‌های اول برای شروع کار را جدی، مصمم، فکر شده و با انگیزه بردارید.

این روزها فضای مجازی پر شده از افرادی که برای شناساندن خود به مخاطب، تلاش بسیار زیادی کرده‌اند. هویت مستقلی ایجاد کردند و به نوعی با محکم کردن جای پای خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، توانستند کسب‌وکار خود را رونق دهند.

در نظر داشته باشید که روزانه ساعات بسیار زیادی را به فعالیت اختصاص دهید و همانطور که اگر کارمند سازمان خاصی بودید، موظف به انجام فعالیت بودید به عنوان فریلنسر هم باید متعهد به خود باشید.

لزوم داشتن یک وبلاگ شخصی

اگر یک فریلنسر تولید محتوا هستید، داشتن یک وبلاگ شخصی ضرورت فعالیت حرفه‌ای شما است. خیلی از کارفرمایان و یا سایت‌های معتبر برای پیدا کردن فریلنسر تولید محتوا، به نمونه‌ کارهای موجود در اینترنت و وبلاگ‌های اشخاص مراجعه می‌کنند.

به روز بودن مطالب، آپدیت سایت و خلاقیت در انتخاب موضوعات همگی در نظر کارفرمایان نقش مفید و موثری دارد. یادتان باشد تاثیری که مطالب شما و وبلاگ‌تان بر مخاطب/کارفرما می‌گذارد اصلا قابل قیاس با متن صفحات رزومه شما نیست.

تمرکز خود را بگذارید بر روی موفقیت‌ها و اهداف‌تان

بی‌شک هیچ انسانی از شکست خوشحال نمی‌شود، اخراج و بیکار شدن فقط مختص به افراد استخدام شده در یک سازمان نیست.

آزادکاری یا فریلنسری هم ممکن است بیکاری داشته باشد. اما بر روی شکست و عدم موفقیت خود در هفته‌های اول تمرکز نکنید. شما ممکن است بارها و بارها به نتیجه‌ی مطلوب خود نرسید.

تمرکز خود را بگذارید بر روی موفقیت‌ها و اهداف‌تان. ممکن است مقاله‌ی شما از نظر کارفرما تائید نشود و نیاز به ویرایش داشته باشد. ممکن است ناامید شوید و انگیزه‌تان را از دست بدهید.

اما، به‌خاطر داشته باشید که هیچ‌وقت اجازه ندهید این مورد شما را از حرکت بازدارد. راه‌های متنوع دیگری وجود دارد که می‌توانید برای موفقیت و پیشرفت کار امتحان کنید. با بالابردن آگاهی و پرورش مهارت‌هایتان امیدوار به تغییر در جهت مسیر خود باشید.

محتوا

با فریلنسرهای حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید

نکته‌ای که مسلم است این است که مهارت در برقراری ارتباط و ایجاد رابطه‌ی حرفه‌ای با آدم‌ها، می‌تواند در پیشبرد اهداف شما کمک‌کننده باشد.

امروزه مثل سالیان قبل، دسترسی به اطلاعات روز حوزه تکنولوژی اصلا سخت و دور از دسترس نیست. شما به عنوان یک فریلنسر حوزه محتوا، باید با کار و نوع فعالیت دیگر فریلنسرها آشنایی پیدا کنید و از همین طریق کسب تجربه کنید. یادگیری ترفندها

از طریق شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید فعالیت‌های فریلنسرهای مورد علاقه‌تان را دنبال کنید و از آن‌ها الگو بگیرید. با شیوه‌ی ارتباطی و ارائه کارهایشان آشنا شوید.

فریلنسری را به عنوان یک شغل در نظر گیرید

از مهم‌ترین موارد بین ترفندهای موفقیت فریلنسری و افزایش مهارت، بی‌شک این نکته است که نگاه کاملا جدی به فریلنسری داشته باشید. این شغل شماست و باید متعهد به اصول تعریف شده‌اش باشید. برای آن تلاش کنید. وقت صرف کنید. یاد بگیرید. با نگاه کردن به دیگران، موقعیت خودتان را بیشتر بسنجید.

متمرکز باشید

یکی از معایب فریلنسری می‌تواند عدم تمرکز باشد. به دلیل اینکه یک فریلنسر در محل کار مشغول به فعالیت نیست.

بسته به انتخاب خودش در خانه، کافه، محیط آزاد و… می‌تواند کارهایش را انجام دهد. شاید محیط بر میزان تمرکزش تاثیرگذار باشد. متوجه باشید که تمرکز شما تاثیر بسزایی بر میزان کار خروجی شما دارد. متمرکز باشید و با در نظر گرفتن یک محیط آرام در هر مکانی، می‌توانید میزان عملکردتان را افزایش دهید.

برای تولید محتوا نیازسنجی کنید

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که اکثریت افراد، برای پاسخ به سوال‌ها و رفع نیازها به جستجو در اینترنت می‌پردازند. افراد در اینترنت جستجو می‌کنند تا نیازشان را رفع کنند. سعی کنید همیشه به روز باشید! مسائلی را مدنظر قرار دهید که روزانه بیشتر مورد بحث قرار گرفتند.

به راحتی می‌توانید متوجه مسائلی شوید که روزانه بیشتر مورد جستجو قرار می‌گیرند. مناسبت‌ها، مراسم‌های مهم، اخبار مهم جهان، تکنولوژی، فرهنگ و هنر، ترندها به سادگی قابل دسترسی هستند. سعی کنید توان و خلاقیت خود را بر روی آن بگذارید.

در آخر…

برای پیشرفت و ایجاد تفاوت در کار خود بی‌وقفه تلاش کنید. کسب تجربه، مطالعه و دیدن فعالیت‌های افراد موفق می‌تواند گام‌های شما را تسریع کند. آموزش در کنار کار، شما را تبدیل به فرد موفق‌تری می‌کند.

نازنین رضایی

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

دیدگاه خود را بنویسید