برای استخدام بهترین فریلنسر به چه مواردی توجه کنیم؟

  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. جزئیات نویسنده
برای استخدام بهترین فریلنسر به چه مواردی توجه کنیم؟

تقویت تیم با استخدام یک فریلنسر درست حسابی، سرنوشت کسب و شما را به کلی متحول می‎کند. اما فقط تحت یک شرط واحد! به شرط اینکه آدم مناسبی را برای آزادکاری استخدام انتخاب کنید.

پا گذاشتن در دریای فریلنسینگ هم میتواند به نفع شما باشد و هم به ضررتان. اگر دقت کافی برای این کار به خرج ندهید، هزینه گزافی را باید بپردازید.

به خودتان می‎آیید و می‎بینید فردی از خود راضی و بدون دانش کافی را استخدام کرده‎اید. برای محافظت خود از در برابر این دست از فریلنسرهای تازه کار، اکسیرفریلند ۷ نشانه هشداردهنده که با دیدن آن ها در فریلنسر باید سریعا از محل دور شوید را برایتان آماده کرده‎ایم.

استخدام فریلنسر

۱٫ از شما سوالی نمی‎پرسند

این یک باگ رایج بین فریلنسرهاست. صرفا هم برای اینکه شما را سریعا راضی به استخدام کنند! حتی وقتی که تنها توضیحی گنگ و مبهم درباره پروژه‎تان داه‎اید با موافقت سریع آنها مواجه می‎شوید! اینجاست که باید دوباره سریعا محل را ترک کنید.

همه ی فریلنسرها دوست دارند به کارفرما نشان بدهند که توانایی انجام هر کاری را دارند. کاملا قابل درک است!

ولی مهم است که سره را از ناسره تشخیص دهیم! درجه کیفیت کار برای فریلنسر حسابی مهم است. برای همین از شما سوال‎های دقیق می‎پرسد و برای کار شما ارزش قائل است. مثلا یک گرافیست باید بپرسد به چه نمونه‌‎ای از لوگوها علاقه‌ دارید؟ نویسنده آزادکار درباره اهداف محتوا و مخاطبان شما سوال می‎پرسد.

۲٫ آگهی استخدامی شما را با دقت نمی‎خوانند

برای اینکه مطمئن شوید در استخدام نیروی کار درست عمل کردید. به شما راهکاری فوق هوشمندانه برای آزمایش آموزش میدهیم. در اکسیرفریلند به عنوان کارفرما ثبت نام کنید. درخواستتان را ثبت کنید. در آگهی ‌تان جملاتی مثل: “من دستورالعمل ها را به دقت خوانده ام.” و یا “رزومه خود را الحاق کنید.” قرار دهید.

اگر فریلنسر متقاضی پروژه شما، هیچ کدام از دو گزینه بالا را تیک نزد، جواب معلوم است.

اگر متقاضی دستورالعمل‎های شما را در همین مراحل اولیه رعایت نکند، باید چه کار کنید؟ آفرین! باید پا به فرار بگذارید.

سایت استخدام فریلنسر

۳٫ ادعای همه کاره بودن را دارند

احتمالا درخواست‎های فریلنسینگ زیادی دیده‎اید. در خیلی از آنها، افراد ادعای تخصص در زمینه‎های بی‎ربط را دارند. شاید یک نفر در زمینه‎های مختلف دانشی اندک داشته باشد. اما فریلنسرهای حرفه ای هیچ گاه در چندین زمینه دستی بر آتش ندارد. یادمان نرود که کسی که ادعای همه کاره بودن دارد، عملا هیچ کاره است!

اگر در مورد تخصص حرفه‎ای فریلنسرها شک دارید، چند سوال مچ‎گیرانه بپرسید. هم چنین درخواست روزمه و نمونه کار کنید. کسی که ادعای سابقه در مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال دارد اما سابقه مرتبط در این زمینه ندارد، قطعا راست نمی‎گوید.

۴٫ قیمت آنها زیادی ارزان و مناسب است

همه کارفرماها آرزوی کار کردن با فریلنسری را دارند که با نازل‎ترین قیمت، باکیفیت‎ترین نتیجه را ارائه می‎دهد.

البته که شتر در خواب بیند پنبه دانه! معلوم است که در صورت پیدا شدن چنین فرشته ای یک جای کار می‎لنگد! اکثر آزادکارها همانقدری که پول می دهید به شما آش می‎دهند. و کاملا منطقی است! در غیر این صورت انتظار کار باکیفیت و قابل انتشار از برونسپاری پروژه را نداشته باشید.

۵٫ تقاضای پرداخت دستمزد قبل از تحویل را دارند

اگر کارفرما هستید، حتما به موارد این چنینی زیاد برخورده‎اید. ب

دانید و آگاه باشید که این نشانه خوبی نیست و معنی آن چیزی جز این نیست که آن ها از کیفیت خروجی کار خود مطمئن نیستند. ف

فریلنسرهایی که از نداشتن پول برای اجاره خانه یا غذای خود داستان می‎بافند، هیچ وقت گزینه‎های خوبی برای استخدام بهترین فریلنسر نیستند. حتی اگر راست بگویند!

فریلنسر برتر

۶٫ دیر پاسخ می‎دهند

فرقی نمی‎کند اعتبار طرف شما چقدر بالا باشد و یا چقدر موفقیت شغلی داشته باشد.

اگر او با سرعت حلزون به شما جواب می‎دهد، قضیه را جدی بگیرید. مخصوصا اگر کاری را به او سپرده‎اید که نیاز به تعامل زیاد دارد. هر موقع که شک داشتید قبل از شروع پروژه دورکاری از او سوالاتی بپرسید.

اگر شرایط جوابدهی سریع به درخواست‎های شما در حین کار را ندارد، بیخیال شوید.

۷٫ غریزه شما می‎گوید که با این فریلنسر کار نکنید

در آخر چیزی که در استخدام فریلنسرها اهمیت دارد، حس و غریزه شماست.

فرقی نمی‎کند می‎خواهید فریلنسر استخدام کنید یا کارمند ثابت. اگر دل شما راضی نیست و در مورد فرد مورد نظر دو دل هستید، بهتر است کار را به فردی دیگر بسپارید.

فقط حواستان در مورد نکات بالا جمع باشد. امیدوارم در استخدام بهترین فریلنسر به شما کمک کرده باشیم.

 

Adele Moosavi

Adele Moosavi

نویسنده از: ۱۳۹۸-۱۱-۱۵

دیدگاه خود را بنویسید